מקבלים את השבת עם הילדים: אלו תשמישי קדושה אתם צריכים?

לעשות דברים מהנים ומחברים עם הילדים זה תמיד טוב, וזה לא משנה אם אנחנו מקריאים להם ספר, יוצאים לטיול משותף בחיק הטבע, רוכבים יחד עם אופניים, מבשלים או פשוט נחים יחד בסלון הבית. עם זאת, אין ספק שהדבר הכי מיוחד ומרגש לעשות איתם זה לציין איתם חגים ומועדים מסורתיים של התרבות היהודית. בחנוכה זוהי חוויה מיוחדת להדליק נרות ולאכול סופגניות יחד, בפסח הם עצמם מתרגשים עד כדי טירוף מחיפוש אחר האפיקומן ובט"ו בשבט הם שמחים לקחת חלק בנטיעות ברחבי הארץ. ולצד כל אלו, אין ספק שהחוויה הכי מרגשת למשפחות בסוף שבוע היא קבלת השבת. טקס עתיק יומין שכבר קיבל צורות שונות וכל משפחה מקיימת אותה באופן מעט שוני כשהוא נפוץ גם בגני הילדים בימי שישי ברחבי הארץ. כדי לקבל את השבת כהכלתה יש להצטייד בתשמישי קדושה מתאימים, וכעת נסביר אילו תשמישים כדי שיהיו לכם מבעוד מועד.

הכירו את אתר אות והדר

לפני שנתחיל רק נספר לכם שאת כל התשמישים הנהדרים שנמליץ עליהם כאן תוכלו למצוא באתר חב"ד "אות והדר". מדובר על אחת מחנויות תשמישי הקדושה הוותיקות והמוכרות ביותר בארץ ואצלם תוכלו להתרשם ממגוון עצום של תשמישי קדושה בסגנונות שונים ובטווח מחירים רחב. בין היתר תוכלו למצוא תשמישים ליום השבת כמו כוס הקידוש, הכיסוי לחלה, הנרות וכן הלאה, וכן תוכלו למצוא תשמישים כלליים כמו תפילין מהודרים כולל מנשא, טליתות, מזוזות ועוד. את הכל אגב אפשר להזמין במשלוח מהיר עד הבית במחירים ממש נוחים, שווה להכיר.

נרות שבת

הדלקת נרות שבת היא אחד המנהגים הכי יפים ומרגשים של יום השבת. באופן מסורתי את המנהג הזה מקיימות נשים וזוהי בהחלט הזדמנות נהדרת לפעילות מקרבת בין כל הנשים והבנות במשפחה. אפשר למצוא נרות כמעט בכל מקום וכאמור גם להזמין אותם הביתה וניתן לרכוש גם מעמד יפה ומהודר לנרות.

 מקבלים את השבת עם הילדים: אלו תשמישי קדושה אתם צריכים?

כוס קידוש

כוס הקידוש היא אלמנט חשוב מאד בשולחן השבת בקידוש של שישי בערב. בכוס הזו כמובן מוזגים את יין הקידוש ומקדשים את השבת. ניתן למצוא מגוון של כוסות מסוגים שונים. למשל יש כוסות העשויות חרסינה, מתכת, זכוכית וקריסטל. הכוסות מגיעות בגדלים שונים ויש כוסות עם עיטורים מיוחדים מעניינים.

כיסוי לחלה

עוד ברכה חשובה בליל שבת היא ברכת המוציא לחם מן הארץ. מברכים את הברכה, מפרידים שתי חלות, בוצעים מאחת מהן חתיכה טבולה למלח לכל סועד (ואגב את החלות תוכלו לאפות יחד עם הילדים לפני שבת). על פי היהדות החלות בשבת הן קדושות ולכן יש לכסות אותן בכיסוי מיוחד ולשים אותן בכלי מיוחד. אלו הם תשמישים נהדרים שהופכים את שולחן השבת למהודר וחגיגי ביותר.

נטלות

שימו לב כי לאחר הקידוש ולפני ברכת המוציא, יש ליטול ידיים ולברך. נטלה איכותית זה משהו שחשוב שיהיה בכל בית יהודי מסורתי ואפילו חילוני ואפשר למצוא מגוון של נטלות מחומרי גלם שונים, סגנונות מיוחדים ובעלות עיטורים.

תשמישים להבדלה

לבסוף שווה לדבר על ההבדלה, אותו טקס המבדיל בין השבת הקדושה שיוצאת ליום החול. מדובר על טקס עם תשמישים שונים ואם אתם אוהבים לציין את יציאת השבת בהחלט שווה לרכוש אותם.

לסיכום

אין דבר יפה יותר מלקבל את השבת ולציין אותה במסורת היהודית וזה בהחלט חשוב להעביר זאת לדורות הבאים ולעשות זאת עם הילדים. כדי שתוכלו לעשות זאת מומלץ לרכוש מבעוד מועד תשמישים מתאימים ואפשר למצוא את כולם היום ברחבי הרשת.