עתיד הילדים חשוב ביותר: איל, משה ורפי אדרעי פועלים לליווי נוער בסיכון לטווח ארוך

המציאות הישראלית בה אנו חיים היא כזו שלא תמיד מאופיינת בשוויון הזדמנויות מלא בין האזרחים. בינינו, יש כאלו שייזכו לנקודת פתיחה טובה יותר מאחרים במהלך חייהם ובמיוחד בגיל הנעורים, ומתוך כך קשה לייצר הצלחה הרבה פעמים אצל בני נוער מוכשרים שפשוט אין להם את היכולת כמו שיש לאחרים בני גילם ממקומות אחרים. במציאות הזו בדיוק מצליחה לעשות שינוי משמעותי בשנים האחרונות עמותת אחינועם שהוקמה על ידי האחים למשפחת אדרעי עליהם נדבר בהרחבה בהמשך. ברגע שמבינים את הסיפור של השלושה, רואים עד כמה שוויון הזדמנויות הוא חשוב והעמותה בהחלט מצליחה לעשות תיקון בהרבה מאד מקומות. אם אתם מחפשים השראה אמיתית לעשייה מכל הלב, שווה בהחלט להכיר את הפעילות המבורכת שלה.

משפחת אדרעי בצל הקושי הכלכלי

האחים רפי אדרעי מעמותת אחינועם, משה אדרעי ואחיהם הנוסף איל אדרעי, גדלו במציאות כלכלית וחברתית לא פשוטה כלל. הוריהם התקשו להביא הביתה פרנסה מספקת וכך מגיל צעיר הם נרתמו לעזרה למשפחה ויצאו לעבוד כדי לעזור ולהמשיך את הקיום הבסיסי של המשפחה. בעוד בני נוער אחרים מסביבתם הקרובה נדחקו לדרך חיים של שימוש בסמים, אלימות ופשע וקשיים סוציאליים, השלושה מינפו את הקושי להצלחה משמעותית בחיים לאחר שירות משמעותי בצה"ל. כיום מדובר על אנשי עסקים מוכרים ומצליחים בביצת העסקים הישראלית ומכאן הם הבינו שהם רוצים לתרום הלאה ולהעניק מכל הלב לאלו הנמצאים בדיוק באותה הנקודה בה היו בילדותם. בשנת 2018 החליט רפי אדרעי יחד עם אחיו להקים את עמותת אחינועם ומאז ועד היום היא מסייעת במגוון מישורים לבני נוער בסיכון מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בכל רחבי הארץ.

פעילויות העמותה

האחד הדברים המעניינים לגבי העמותה הזו, הוא שהאחים הביאו אל הניהול שלה את הכישורים העסקיים והניסיון הרב שרכשו במהלך החיים. מתוך כך פועלת העמותה במגוון מישורים שונים החל מיום הקמתה:

תכנית הליווי המקיפה

במהלך התוכנית הזו מאתרת העמותה את אותם בני הנוער שנפלו בין הכיסאות ולא מטופלים על ידי רשויות הרווחה. הם בונים לכל אחד ואחת מהם תכנית אישית מקיפה ומצמידים להם חונכים שילכו איתם יד. במהלך הליווי הם מקבלים סיוע בלימודים, הכוונה למציאת תחביבים ותחומי עניין חדשים, עזרה חברתית, הכוונה לקראת שירות צבאי ועוד.

עתיד הילדים חשוב ביותר: איל, משה ורפי אדרעי פועלים לליווי נוער בסיכון לטווח ארוך

תכנית המלגות

מעבר לתוכניות הליווי עוסקת העמותה מדי שנה בהענקת מלגות בשווי מאות אלפי שקלים. הכסף הולך כולו כמובן לבני נוער בסיכון ולמשפחותיהם ומסייע להם עם מעטפת סוציאלית מקיפה שדואגת שיישארו תמיד על דרך המלך.

תכנית הליווי לבני העדה האתיופית

פרויקט מעניין במיוחד של הכנה לקראת שירות משמעותי לבני ובנות העדה האתיופית מגיל 16 ומעלה. במהלך הליווי הם מקבלים הכוונה לקראת המיונים השונים והדגש לכל אורך הדרך הוא על פיתוח חוסן מנטלי ויכולות מנהיגות שיאפשרו להם להתבלט ולהצליח במהלך השירות. מתחילת הפרויקט שולבו בהצלחה ביחידות מובחרות 95 אחוזים מהבוגרים שלו ורבים מהם אף המשיכו למסלול של שירות קבע וקצונה.

פיתוח הפריפריה

פיילוט מעניין שבהחלט בעיר צפת. שיתוף פעולה מלא עם הרשות המקומית וכלל גורמי הרווחה עם מגוון תוכניות לקידום הנוער וכן שיפוץ מבנים קהילתיים.

כמו כן שווה לדעת כי במהלך משבר הקורונה יזמה העמותה פרויקט מיוחד לגיוס מחשבים לילדים ממשפחות שידן אינה משגת ולא יכולות לרכוש עבורם מחשב, כך שיוכלו לקחת חלק פעיל בלמידה מרחוק. אין ספק כי מדובר על פעילות מבורכת ומעוררת השראה.