פעילויות לילדים בבית: 10 רעיונות לפעילויות כיפיות במיוחד בלי מסכים!

האתגרים של הורים הם רבים ומגוונים, ושניים מהאתגרים הגדולים ביותר הם הצורך לספק לילדים גירויים מנטליים והרצון לבלות איתם כמה שיותר בזמן הפנוי. לצד זאת, כל הורה יודע עד כמה המסכים תופסים חלק משמעותי בשגרת יומם של הילדים. הם אוהבים לגלוש באינטרנט ולהכיר אתרים חדשים, לשחק בקונסוליות השונות, להעביר זמן עם הטלפון הנייד שלנו ולשחק משחקים שונים וכמובן לראות המון סרטים וסדרות בטלוויזיה. לא צריך מחקרים כדי לדעת שזה לא הדבר הכי אידיאלי, ועלינו ההורים לדאוג לילדים שלנו לפעילויות כיפיות שיפתחו להם את המוח ואת החשיבה שלא כוללות מסכים כלל. אנו רוצים לחלוק כמה רעיונות לפעילויות מהסוג הזה שאפשר להציע לילדים לעשות ואפילו לעשות יחד איתם.

משחקי קופסא

בינינו, משחקים לילדים הם כיפיים במיוחד לא רק להם, אלא גם לנו ההורים, ואם יש לנו את הזמן והפנאי לשחק איתם זוהי בהחלט פעילות מגבשת ומקרבת ששווה לעשות וזה כיף במיוחד בסופי שבוע ובימי חורף גשומים. משחקים מדליקים כמו "מי אני? שואלים ומגלים", "מילים ראשונות באנגלית", "תחזיקו אצבעות" וכמובן "מונופול" המוכר והאהוב – כל אלו יספקו לכם שעות ארוכות של הנאה וחיבור משותף.

טיולי אופניים

כאשר מזג האוויר מאפשר זאת, טיול אופניים משותף זה הדבר החוויתי והמהנה ביותר שתוכלו לעשות יחד. זוהי פעילות המשלבת אימון גופני בריא, בילוי בטבע ובנופים יפים שהוא מצוין לנפש חזקה ואיתנה וחיבור משפחתי מיוחד. מעולה בשבתות ושווה למצוא מסלולים מתאימים מראש ואפילו לשלב פיקניק נחמד על הדרך.

משחקים בחוץ

אנחנו ההורים עוד זוכרים בדיוק כמה כיף לשחק בחוץ בתור ילדים וחלק מהילדים בדור הזה קצת שכחו את זה עם המסכים. יכול להיות שהם אפילו לא מכירים את המשחקים הכי שווים כמו מחבואים, תופסת, תפסוני, דג מלוח ושבויים – וזה משהו שאתם בהחלט יכולים ללמד אותם ולעשות יחד איתם.

בישול משותף

אם יש לכם ילדים גדולים יחסית, נניח בגיל שמונה ומעלה, יום בישול משותף זה בהחלט דבר נפלא וזה גם משהו שאתם יכולים לעשות מדי פעם על הדרך כאשר זה מתאפשר. אפשר להחליט מראש יחד איתם מה להכין, ללכת ולרכוש את כל המצרכים וכמובן לעשות את כל הבישול עצמו ביחד. זה משוה שהם ממש יהנו ממנו, יתרום לתחושת העצמאות שלהם ויחבר ביניכם בצורה מאד טבעית וטובה.

פעילויות לילדים בבית: 10 רעיונות לפעילויות כיפיות במיוחד בלי מסכים!

פאזלים

שעות על גבי שעות של הנאה ואתגר. אם הילדים שלכם אוהבים פאזלים עוד מגיל צעיר, ככל שהם יגדלו אפשר ללכת איתם על דברים מורכבים יותר. בחרו תמונות וציורים שהם אוהבים ואם הם מתחברים לזה שווה בהחלט להעלות את דרגת הקושי ולבחור בכל פעם בפאזל עם יותר חלקים. בסוף התהליך אפשר להדביק ולמסגר את הפאזל ולתלות בחדר.

חדר בריחה

עוד רעיון נפלא לבילוי משפחתי מגבש ומדליק שיכול להעשיר את הידע של הילדים ולחדד להם את היצירתיות. חדרי הבריחה הם למעשה חדרים מיוחדים עם חידות שצריך לצאת מהם בתוך זמן קצר לאחר שפותרים אותן. שימו לב שיש הרבה חדרי בריחה שמתאימים במיוחד למשפחות וילדים וזאת חוויה בהחלט נפלאה. אפשר בהחלט לשלב את זה ביום מרוכז עם טיול בטבע, בילוי במסעדה או בבית קפה וזמן איכות משותף עם כל בני המשפחה.

לסיכום – ברגע שמבינים שהעולם מציע הרבה יותר חוויות מאשר בהייה במסכים, אפשר להציע לילדים אלטרנטיבות מעולות, והדרך הטובה ביותר לעודד אותם להכיר ולעשות דברים חדשים היא לעשות את כל הדברים הללו יחד איתם. מאחלים לכם בילוי משותף מהנה!