יצירות לחנוכה: 5 רעיונות ליצירות עם הילדים

חופשת החנוכה מתקרבת בצעדי ענק, וכדי לקבל את פניה, אספנו בעבורכם 5 רעיונות ליצירות לחנוכה. חשוב לציין כי פעילויות יצירה מהוות דרך נהדרת להפגת השעמום במהלך החופשה והן נחשבות לזמן איכות משפחתי, במיוחד כשמדובר בפעילויות מדליקות באווירת החג.

תחילה, נצטייד בהתאם

כדי ליצור עם הילדים, חשוב לרכוש מבעוד מועד את כל חומרי היצירה הנחוצים עבור הפעילות. ניתן למצוא את כל המוצרים בחנות יצירה ייעודית, ואף להזמין חומרים דרך הרשת.

לכל יצירה את חומרי היצירה המתאימים לה, אך אם תרצו לצייד את פינת היצירה במגוון רחב של מוצרים, טוב תעשו אם תרכשו את חומרי היצירה הקלאסיים כמו בריסטולים, דבק נוזלי, סרטי בד, שבלונות, צבעים וכו'.

  1. חנוכייה מעוצבת

חומרי יצירה נחוצים: פלטת עץ (לא משנה באיזו צורה, אך עדיף פלטה מלבנית, זה ישמש אותנו כבסיס לחנוכייה), דבק נוזלי חזק, צבעי גואש, פלטת עץ קטנה להגבהה (עבור השמש) ובתי נר.

תהליך היצירה: תחילה, נאפשר לילדים לצבוע את פלטת העץ ולעצב אותה כיד הדמיון. לאחר מכן, נדביק את פלטת העץ הקטנה המיועדת לשמש, ולאחר מכן נדביק את בתי הנר על גבי בסיס החנוכייה.

  1. מגנט בצורת סביבון

חומרי יצירה נחוצים: בריסטול צבעוני, דבק נוזלי, מגנט שטוח (אפשר למחזר מגנטים של נותני שירות), טושים וצבעים לעיצוב.

תהליך היצירה: נאייר את צורת הסביבון על הבריסטול (אפשר להדפיס שבלונה מתאימה מהרשת), ונאפשר לילדים לצבוע את הסביבון המאויר. לאחר מכן נגזור בהתאם לקווי המתאר, ונדביק את המגנט לחלקו האחורי של הסביבון. אפשר לכתוב משפטים על הסביבון כמו "חג שמח", "סביבון סוב סוב סוב" וכו'.

  1. קופת חיסכון לדמי חנוכה

חומרי יצירה נחוצים: קופסה (אפשר למחזר קופסת קפה או קופסת קרטון ישנה, וניתן גם לרכוש קופסה ייעודית), פונפונים צבעוניים ודבק נוזלי.

תהליך היצירה: בטרם נתחיל להדביק את הפונפונים, כדאי לחשוב אם נרצה לבצע חתך קטן בחלקה העליון של הקופסה או לא. אם כן, יש לבצע את החתך לפני הדבקת הפונפונים. כעת, ניתן להדביק את הפונפונים על גבי הקופסה, להצמיד אותם זה לזה על מנת שנקבל קופסה צבעונית ופרוותית. לאחר שהקופסה מתייבשת, ניתן להשתמש בה.

מטבעות חנוכה

  1. כתר לראש עם נר במרכז

חומרי יצירה נחוצים: בריסטולים בצבע כהה, בריסטול בצבע אדום או צהוב, מספריים ודבק.

תהליך היצירה: תחילה נגזור רצועה מהבריסטול הכהה ונוודא שהיא מקיפה את הראש. אם לא, ניתן לחבר אליה רצועה נוספת עד שנגיע לגודל הרצוי. לאחר מכן, נגזור רצועה נוספת אך קצרה יותר, ואותה נדביק לחלק האמצעי של הכתר. הרצועה הזו היא למעשה בסיס הנר. מה נותר? לגזור מהבריסטול האדום או הצהוב להבה, ולהדביק במקום הרצוי.

  1. נרות צבעוניים

חומרי יצירה נחוצים: פתיתי נר (או שאריות של נרות ישנים), 2 סירים בגדלים שונים, פתיל יציב ותבנית ליצירת הנר (ניתן להשתמש בתבניות אלומיניום חד פעמיות או לחלופין תבניות סיליקון).

תהליך היצירה: את פתיתי הנר נמיס בטכניקת בון מארי (בשום אופן לא להמיס את הנרות ישירות על הגז). לאחר מכן, נניח את הפתיל במרכז התבנית שבחרנו, ונשפוך בזהירות את שעוות הנרות שהמסנו מבעוד מועד. לאחר שהשעווה מתייבשת, ניתן לחלץ את הנר החוצה. פה נעצור לציין כי יש מגוון דרכים ליצור נרות, וזו רק אחת מהן.

חנוכה כבר כאן! רכשו את חומרי היצירה הנחוצים, וקדימה – זה הזמן ליצור!