איך משתפים ילדים באירוע חינה ונהנים מכל רגע

אין ספק שהוא החינה הוא אחד הדברים הכי משמחים ומהנים שיש, הזדמנות נפלאה עבור החתן והכלה להתכונן ליום החתונה, להתרגש בצורה אינטימית רק עם בני המשפחה הקרובים ולפרוק מעט אנרגיות ומתח. ועם כמה שאירוע חינה הוא מיוחד ומשמעותי עבור הזוג, גם בשביל האורחים שלוקחים בו חלק מדובר בחגיגה אמיתית. בגלל שאירוע חינה הוא בדרך כלל מצומצם יותר ומי שמוזמן אליו זה המשפחה הקרובה, יש בדרך כלל צורך וגם רצון להביא את הילדים אליו, מה שבהחלט יכול להיות נחמד ביותר, אבל רק בתנאי שמתכוננים לכך בצורה טובה. אם גם אתם מוזמנים לאירוע חינה בקרוב ורוצים לבוא עם הילדים, כך תעשו זאת נכון ותהנו מכל רגע ביחד.

בגדים

שימו לב שכאשר אתם רוצים לבחור בגדים לחינה מרוקאית עבור הילדים אבל גם עבורכם, עליכם לקחת בחשבון כי מדובר באירוע שמח, עם הרבה ריקודים ולכן צפויה הרבה תזוזה והנעה של הגוף (וזה נכון בעיקר עבור הילדים מלאי האנרגיות). על כן מומלץ לבחור בגדים נוחים ודקים יחסית, כאלו שיאפשרו לכם לרקוד ולהזיע מבלי להרגיש בכבדות מיוחדת. שימו לב כי במרבית אירוע החינה מחלקים תלבושות מיוחדות לאורחים ובדרך כלל אין תלבושות מיוחדות לילדים, מה שגם עדיף כי הם ממילא לא נלהבים לרוב ללבוש את הבגדים המסורתיים. בכל מקרה, אם הם רוצים ניתן בהחלט לתת להם תרבוש שיוכלו לחבוש על הראש וכך להרגיש חלק מהחגיגה המרוקאית.

איך משתפים ילדים באירוע חינה ונהנים מכל רגע

אוכל

יש ילדים שמסתדרים עם כל סוגי האוכל, אבל אילו הם לא הרוב בלי ספק. בגלל שלילדים יש טעם עדין, שווה לבקש מהמלצרים באירוע להוציא מנות ילדים שלרוב כוללות דברים שהם אוהבים כמו שניצל, צ'יפס, אורז וקטשופ. שימו שמרבית חברות ההסעדה חושבות על הדברים האלה מראש ואכן מציעות מנות לילדים, אבל במקרה שאין כאלו, סביר מאד שתמצאו בין שלל המנות גם דברים שהילדים אוהבים. בכל מקרה מומלץ לציין מראש כאשר ילדים מגיעים ולשאול אם יש אפשרות לדאוג להם לאוכל מתאים.

פעילויות ל"רגעים מתים"

חינה זה אירוע שמח ותוסס כאמור, וככזה ילדים לרוב אוהבים לקחת חלק, לרקוד, לשמוח ולשחק. יחד עם זאת, גם באירוע הזה יש רגעים יותר משעממים עבורם, בין אם זה בשלב הברכות או דווקא בסוף האירוע. בשביל זה, כדאי בהחלט לדאוג להם לפעולות מהנות ומסיחות דעת, כך שלא ייגשו אליכם בכל רגע ויבקשו שתמצאו להם תעסוקה. אפשר להביא אתכם חוברות צביעה, טושים וצבעי פנדה, משחקים קטנים שהם אוהבים במיוחד או אפילו חוברות לימוד והעשרה אם מדובר בילדים שאוהבים את זה.

תנו להם להרגיש חלק

יש הורים שמבחינתם להביא ילד לאירוע חינה זו משימה לכל דבר ועניין כאשר המחשבה היא שיש להעסיק אותם ורק לעבור את הזמן הזה בשלום. זוהי לא בהכרח הגישה הנכונה, ומי שייתן לילדים להרגיש חלק מהאירוע ככל הנראה ייהנה בעצמו הרבה יותר וכמובן שגם הילדים ייהנו. לכן רצוי להסביר להם מראש מהי המהות של אירוע החינה ומדוע חוגגים אותו, להסביר למי חוגגים על מנת לחבר אל המשפחה וכמובן לעודד אותם לרקוד ולהשתתף במהלך האירוע. זכרו כי ילדים הם אנרגטיים מטבעם ובשבילם לרקוד, לקפוץ ולהשתולל זה עניין של מה בכך. אם הם יראו אתכם חוגגים ומשוחררים, סביר מאד להניח שגם ייהנו ויפיקו את המקסימום מהאירוע.

בשורה התחתונה, אירוע חינה הוא מושלם עבור ילדים אם רק מתכוננים אליו נכון. מאחלים לכם חגיגה צבעונית ושמחה!