שיעול עם ליחה אצל ילדים: כך תסייעו להם באופן טבעי

הסיבה השכיחה ביותר לשיעול עם ליחה אצל ילדים היא שפעת חורף עונתית. למרות שמדובר בתופעה חולפת, ניתן ואף רצוי לנקוט בצעדים בכדי לסייע לילדים להתגבר על השיעול והליחה באופן טבעי. כיצד? להלן הפרטים.

הילדים סובלים משיעול עם ליחה? כך תוכלו לסייע להם להתגבר ולהתחזק באופן טבעי

שיעול הוא רפלקס טבעי של הגוף שנועד לסלק את הליחה. אצל ילדים, מדובר בתופעה שמתרחשת לרוב בתקופת החורף או בזמן חילופי עונות, כאשר השיעול עצמו יכול בהחלט להפוך לכרוני במידה ולא מטפלים והוא נמשך למעלה משלושה שבועות. שימו לב כי בחלק מהמקרים הפנים של הילדים יכולים להאדים כתוצאה מהתקפים של שיעול קולני, ולכן חשוב מאוד במידה והילדים מגלים תסמינים של שיעול עם ליחה לגשת לרופא לצורך בדיקה ואבחון. מאחר ואין מחקרים שהוכיחו כי סירופ נגד שיעול כמו גם אנטיביוטיקה יעילים נגד ליחה, ניתן ואף רצוי לבחון את החלופות הטבעיות. אין מדובר בתרופות קסם אלא ביכולות שלכם לספק לילד מעטפת טבעית לטובת התמודדות עם השיעול והליחה כמו גם חיזוק המערכת החיסונית. מהם הטיפולים הטבעיים אותם ניתן להעניק לילדים? להלן מספר הצעות:

שימוש בצמחי מרפא

בתרבות המזרח משתמשים מזה מאות שנים בצמחי מרפא לטובת יצירת הקלה בתסמינים של שיעול, ליחה ואפילו חום. בשנים האחרונות נערכים לא מעט מחקרים שבודקים את ריכוז החומרים הפעילים שמצויים בתוך צמחי המרפא, מתוך מטרה לבצע התאמה מדויקת של צמחי מרפא למצבים רפואיים שונים, כמו שיעול עם ליחה אצל ילדים כמו גם מבוגרים. למרות שאין עדיין  תוצאות חד משמעיות ניתן בהחלט להשתמש בצמחי מרפא אותם ניתן לרכוש דרך חנויות מתמחות ואפילו בבית המרקחת כקפסולה או דרך שימוש במבער.

חשיפה לאדים

תרופת סבתא מצוינת היא חשיפה לאדים. אדים פותחים את תעלות האוויר ומאפשרים להפחית את תדירות השיעול, וזאת כתוצאה משהייה של מספר דקות באמבטיה חמה עם אדים. עם זאת, מאחר ומדובר בילדים חשוב להקפיד על שהייה קצרה בחדר ולאחר מכן מנוחה. מנוחה היא חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה, ועל כן חשוב להקפיד על שתייה מרובה של מים כולל מנוחה במהלך היום, מתוך מטרה להרגיע ולשחרר את הלחץ באזור הסינוסים.

ג'ינג'ר

ג'ינג'ר מכיל ריכוז גבוה של רכיבים אנטי דלקתיים כמו גם מונעי שיעול. שימוש בשורש ג'ינג'ר טבעי מהווה דרך מצוינת וטבעית לחלוטין לטובת חיזוק המערכת החיסונית ובהתאם לכך הפחתה בתדירות השיעול. הסיבה לכך היא התגובה החריפה של הג'ינג'ר אשר מסייעת לפרק את הליחה מהריאות ובהתאם לכך להפחית את תדירות השיעול. ניתן להשתמש בג'ינג'ר הן בתור חליטה והן ע"י מריחה של שמן אותו ניתן לרכוש בחנויות הטבע, לצורך התמודדות עם שיעול עם ליחה.

גרגור מי מלח

חצי כפית של מי מלח טבעיים בשילוב של מים חמימים יכול בהחלט לתרום לתהליך ההחלמה משיעול וליחה. מי מלח הם מקור טבע טבעי לחלוטין שנלחם בחיידקים, ועל כן גרגור של מי מלח למשך חצי דקה לא יכול להזיק אלא להפך. שימו לב אבל שהילדים לא בולעים את המים אלא יורקים את מי המלח מיד.

לסיכום, ישנן לא מעט דרכים טבעיות כמו גם טיפולים אותם ניתן לעבור במסגרת טיפולים משלימים בקופת החולים. שילוב של העולם האלטרנטיבי לצד תרופות אותן ניתן לקבל דרך הרופא הם המפתח לצורך הפחתה בתדירות השיעול עם ליחה הן אצל ילדים ובוודאי אצל מבוגרים שעלולים להידבק בתקופת החורף.