שמלות לילדות: עצבו אותן בעצמכם!

מאז פרוץ מגפת הקורונה ניתן להבחין בשינוי מגמה במנועי החיפוש הגדולים עם שאלה בולטת: כיצד לעצב שמלה לילדות. בעידן שבו כל אחד ואחת עם ידע בסיסי בתפירה יכול לייצר בעצמו דגם, גם אתם יכולים להצטרף לטרנד ולעצב בעצמכם שמלות באיכות מעולה ובעיצוב ייחודי שלכם, ואפילו עם חיסכון משמעותי בכסף. למעשה, באמצעות רכישה של בדים איכותיים ניתן לעצב ולתפור מספר דגמים בעלות של שמלה אחת בודדת בחנות, ועל כן זה הזמן לסגל את כישורי התפירה הבסיסיים לטובת עבודה נכונה עם חוט ומחט. כיצד מתחילים? להלן מדריך מקוצר:

רכישת בדים

בשלב הראשון חשוב לבצע רכישה של בדים איכותיים דרך חנות מוכרת. במקום לבזבז זמן ולהגיע באופן פיזי לחנות, ניתן כעת לבצע רכישה של בדים מעולים באמצעות האתר שלcadena . מדובר באתר שמאפשר לכם לבצע הזמנה של בדים ע"פ הגזרה הרצויה (במקרה הזה שמלות לילדות) ולקבל הצעות לבדים איכותיים וקלים לתפירה. את הבדים אתם מקבלים במשלוח מהיר עד לבית, ובכך יכולים להתחיל במלכת התפירה באופן קל אבל גם איכותי.

מדידות

בשלב השני תידרשו לבצע מדידה של הילדה. אפשר להיעזר במד מטר לטובת רישום של הגובה, רוחב וכן מידות החזה. שימו לב כי ילדות לא אוהבות לרוב שמלות צמודות ולכן אפשר בהחלט להשאיר 1-2 ס"מ עודפים בתהליך המדידה, מתוך מטרה ליצור גזרה משוחררת ונעימה שגם תהיה טובה לילדה כאשר היא מתבגרת, בייחוד אם מדובר בילדות קטנות בין הגילאים שנה עד שנתיים.

גזרה ותפירה

את השלב השלישי תוכלו להפוך לפעילות יצירה עם הילדים: חותכים את הבד כאשר הוא הפוך ע"פ המידות שלקחתם מראש, כאשר בחלק העליון חותכים 1.25 ס"מ יותר. שימו לב כי הגזרה עצמה צריכה להיות פשוטה בגזרת A ולכן השתמשו בשני חלקי הבד ובדקו כי הם זהים מבחינת הגודל שלהם. בשלב הבא קחו חוט ומחט והתחילו לתפור את שני החלקים כאשר הם מונחים האחד על גבי השני, ואם נדרש ואתם יודעים כיצד להשתמש במכונה אפשר בהחלט לייצר את הגזרה באופן מהיר יותר באמצעות מכונת תפירה חשמלית. בשלב האחרון נתפור את מפתח הצוואר – השתמשו בזוג מספריים חדות וגזרו את המפתח כאשר הבד כבר תפור. בשלב הבא גזרו את השוליים שנוצרו ותפרו את הבד כלפי פנים, מתוך מטרה ליצור גזרה נקייה. בשלב האחרון הופכים את הדגם – ויש לכם שמלה מושלמת במינימום מאמץ. אם אתם מבחינים כי ישנם שוליים בולטים, גזרו אותם או תפרו אותם ידנית באמצעות חוט ומחט.

 

לסיכום, יצירה של שמלה לילדות יכולה להתבצע גם בעבור מי שיש לו ידע בסיסי בלבד בתפירה. על מנת להתמקצע ולקבל טיפים רצוי קודם כל להתייעץ עם צוות החנות ממנה אתם רוכשים את הבדים, מתוך מטרה להבין כיצד לעבוד עם הבד אותו אתם בוחרים. בנוסף, הצטרפו לקבוצות ברשתות החברתיות של תופרים חובבים ואל תחששו להעלות שאלות ותהיות בתהליך התפירה, מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר דגם מנצח. על מנת ליצור שמלות לילדות נדרש להתמקצע בתחום ועל כן דרך סרטוני יוטיוב של תופרות כמו גם קורסים פרטיים גם אתם יכולים לקבל את הידע והכלים לטובת תפירה איכותית של שמלה לילדה אותה הכנתם ועיצבתם בעצמכם, במקום להוציא מאות שקלים ברשתות בעבור שמלה שיש ללא מעט ילדות. זכרו כי דימיון הוא שם המשחק ואל תחששו להתפרע מבחינת צבעים וגזרות, כל זאת מתוך מטרה ליצור מוצר מוגמר אבל גם ייחודי שנעשה בעבודת יד מעשה ידכם.