כשהסלון הופך לקולנוע: ערב סרט ביתי ואטרקטיבי לילדים

ערב סרט ביתי לילדים

לא כל ההורים מצליחים למצוא את הזמן ולצאת לבילוי בקולנוע עם הילדים, ובלא מעט פעמים נאלצים להישאר עמם בבית ולנסות להעסיק אותם בשלל פעילויות ביתיות שונות. האמת היא, שתוכלו להפוך את הסלון לבית קולנוע, ולהעניק לילדים חוויה בלתי נשכחת. נשמע מסקרן? הכנו בעבורכם מדריך בנושא.

מתחילים בצהריים!

בין אם מדובר בחופשה מהגן או מבית הספר, ובין אם זו פעילות שתוכננה לשעות אחר הצהריים (כשהילדים חוזרים מהמסגרות) – אנחנו מתחילים את הפעילות כבר בשלבים המוקדמים של היום. כדאי לשוחח עם הילדים יום קודם לכן, ולספר להם שהסלון הביתי עומד להפוך לקולנוע, כך תוכלו לייצר ציפייה והתרגשות.

כבר בצהריים מתחילים בהכנות, כשלפני הכל חשוב לבחור את הסרט שבו נרצה לצפות (וכמובן אפשר גם להזמין חברים או בני משפחה). לאחר שבחרנו יחדיו את הסרט, אפשר להתחיל במלאכה ולהפוך את הסלון לקולנוע. איך עושים זאת? יוצרים פוסטרים מדליקים שמרמזים על הסרט שיוקרן הערב בקולנוע הביתי שלנו. באמצעות חומרי יצירה וקצת השראה מהרשת, הילדים יוכלו להכין פוסטרים יצירתיים במיוחד, ובתום הפעילות נוכל לתלות אותם על קירות הסלון.

בשלב הבא נכין כרטיסי קולנוע. חתכו בריסטולים לגודל הרצוי, ובקשו מהילדים לעצב את כרטיס הקולנוע. אם הילדים עדיין לא יודעים קרוא וכתוב, תוכלו לסייע להם ולכתוב את שם הסרט על גבי הכרטיס. חשוב להכין כרטיסים לפי כמות המוזמנים (זאת במידה והחלטתם להזמין חברים ובני משפחה לצפייה משותפת בסרט).

מה עם נשנושים?

אז אחרי שהכנו את התפאורה עבור הקולנוע הביתי, נוכל להתפנות ולהכין את הפופקורן ויתר הנשנושים. הכנת הפופקורן יכולה להיעשות באמצעות שקית מוכנה למיקרוגל או באמצעות גרעיני תירס שמחממים על הגז. כמו כן, כדאי לרכוש דוריטוס (או נאצ'וס אמיתי אם ניתן), לחתוך רצועות של ירקות, ולהכין מטבלים טעימים (כמו רוטב עגבניות וטחינה).

כמובן שלא כדאי לשכוח את השתייה, ולדאוג להכין מבעוד מועד שתייה קלה או מתוקה. ההמלצה היא להכין לימונדה טבעית מלימונים, כשניתן להוסיף לשתייה גם מעט נענע.

ערב סרט ביתי לילדים

מוכנים להקרנה!

כעת, לאחר שיש לנו תפאורה נהדרת, וכמובן גם נשנושים טעימים, ניתן להזמין את הצופים להיכנס לתוך הקולנוע הביתי שלנו, כשמובן כדאי לעמעם את האורות ולהשמיע מוזיקת רקע שתנוגן עד לתחילת הסרט. כל אורח שנכנס מקבל כרטיס, כשניתן לבקש מהילד להיות כרטיסן, ולבצוע מעט את הכרטיסים של האורחים (בדיוק כפי שעושים בקולנוע אמיתי). כשכולם מתיישבים בכיסאות\בספה, ניתן להתחיל בהקרנת הסרט.

 

יצירת קולנוע ביתי בסלון היא בין הפעילויות החווייתיות ביותר לילדים, ולו בשל העובדה שניתן ללמד את הילדים שאפשר ליהנות בכל מצב – גם שלא מתאפשר לשלם עבור אטרקציות או כשאין אפשרות לצאת מהבית. מדובר בחוויה מהנה וייחודית לילדים – ואל תתפלאו אם יבקשו מכם לחוות אותה לעיתים קרובות.