כן, המפקד: כך תכינו את ילדיכם למבחני הצו הראשון

מבחני הצו הראשון הם מבחנים חשובים שקובעים הלכה למעשה את העתיד של הילדים שלכם למשך שלוש השנים הקרובות. כיצד תוכלו להכין את הילדים בצורה הטובה ביותר? להלן הפרטים.

מדוע אסור להקל ראש במבחני הצו הראשון וכיצד הם משפיעים על העתיד של הילדים בצבא?

מבחני הצו הראשון הם מבחנים בעלי משמעות עצומה בעבור הילדים שלכם. הסיבה לכך היא שמדובר בשלב הראשוני והקובע לקראת המשך המיונים לצבא, ולכן אם ילדכם מעוניין להתמיין לתפקיד או יחידה ספציפית – עליו להגיע מוכן עד כמה שאפשר למבחנים. ההכנה לצו ראשון היא חיונית, ועל כן נדרש לסגל הרגלים חדשים בעבור הילדים – בדיוק כאילו הם מתכוננים לראיון עבודה חשוב או למבחן במסגרת הלימודים. אם בעבר המבחנים היו סודיים וכמעט ולא היה ניתן להתכונן, כיום בזכות אתרים מתמחים כמו גם קבוצות של חיילים לשעבר ניתן לאסוף מידע ולהכין את הילד בצורה מיטבית לקראת המיונים. את ההכנה נדרש לבצע לפחות כחודשיים לפני, כאשר המעטפת המשפחתית היא מהותית. הקדישו זמן ומאמץ לטובת העניין, ובזכות כך תוכלו בהחלט לשפר את הסיכויים של הילדים להתקבל לתפקיד עליו הם חולמים. כיצד תוכלו להכין אותם? להלן מספר דגשים:

תרגול מבחנים ברשת

ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מבחנים אותם ניתן לבצע אונליין, ובכך להתכונן בצורה טובה יותר. במסגרת הצו הראשון יידרשו הילדים להשלים מבחן פסיכוטכני, מתמטי ומבחני היגיון. מומלץ להסביר לילדים כי מעבר למטלות היומיות שלהם, הם נדרשים להשלים את המבחנים בזמן קצוב – ולכן הקדישו לפחות שעתיים ביום לצורך תרגול ביחד עם הילדים. כהורים, מומלץ למדוד לילדים זמנים (מאחר ומדובר במבחנים קצובים בזמן) ובמידה והילד מאובחן עם הפרעות קשב וריכוז, לרכז את המסמכים ולשלוח אותם לגורמי הצבא עוד לפני הצו, כך שהוא יקבל הארכת זמן כמו גם הקלות נוספות.

כן המפקד כך תכינו את ילדיכם למבחני הצו הראשון

הצטרפות לקבוצת למידה

מאחר ועדיין מדובר בילדים בגיל ההתבגרות, הסתגלות לשגרת למידה לקראת הצו יכולה להיות מעייפת ומלחיצה למדי. דרך מצוינת להכין את הילדים ולעודד אותם ללמידה היא באמצעות הצטרפות לקבוצות למידה בתוך בית הספר, כל זאת מתוך מטרה להגביר את המוטיבציה כמו גם לסייע לילדים לקבל תמיכה דרך החברים שגם הם עתידים לעבור את הצו הראשון.

הרשמה לקורס

בשנים האחרונות נפתחו קורסים אינטרנטיים אשר מכינים את הילדים לא רק מבחינה לימודית אלא גם מנטאלית לקראת הצו הראשון. למרות שמדובר בהשקעה כספית לא קטנה, מדובר בדרך מצוינת לסייע לילדים לשפר את הסיכויים ולהגיע מוכנים יותר לצו הראשון. מדובר בקורסים מקיפים אותם מלווים יוצאי צבא כמו גם מאבחנות פסיכוטכניות, לצורך מעבר על השלבים השונים של הצו כמו גם הכנה לקראת ראיונות אישיים במסגרת הצו, לצורך הכנה מדוקדקת ונכונה.