עשרת הדיברות לשימוש בטרמפולינה: עשה ואל תעשה

אין ספק, שטרמפולינה לחצר היא בין מתקני הספורט המהנים ביותר. עבור ילדים, זה הוא "להיט" בטוח ומסיבות מובנות. עם זאת, השימוש בטרמפולינה עשוי להיות כרוך בסיכונים מסויימים, אשר חיוני להיות מודעים להם ולמנוע אותם מראש. לכן, מומלץ:

לקנות מוצר איכותי

מומלץ מאוד בנושא זה, להקפיד על איכות המוצר שרוכשים. האיכות מתבטאת ברמת החלקים שמהם מורכבת הטרמפולינה ובהרכבתם האיכותית. האם אלה חלקים שנועדו להיות הכי זולים שניתן או חלקים שתוכננו קודם כל בכדי לספק בטיחות? בנוסף, יש לוודא שלמתקן תווי תקן בינלאומיים. שווה לשלם מעט יותר אם צריך, אך לדעת שאנחנו רוכשים טרמפולינה איכותית.

רשת הגנה

מסביב לטרמפולינות איכותיות ישנה רשת הגנה, למניעת נפילות החוצה. זה הוא אמצעי הגנה פשוט, אבל יעיל וחשוב. יש לוודא שהרשת ואמצעי סגירתה איכותיים ונשמרים במצב שלם ותקין.

מיקום טוב

במיקום המתקן, חשוב לקחת בחשבון מצבי נפילה ממנו. לכן, מוטב להתקינו על משטח סופג זעזועים, דוגמת חול או דשא. כמו כן, רצוי שלא יהיו מסביבו חפצים שמגבירים סיכונים בנפילה. האידיאלי, הוא לפנות לגמרי כמה מטרים מסביבו.

ללכת לפי ההנחיות

לטרמפולינה שרוכשים לבסוף, בין אם רוצים לקנות בחנות או באינטרנט, יש מפרט שמגדיר היבטים מסוימים של בטיחות, אשר חשוב לקרוא, להבין וליישם. למשל, הגדרה של משקל מירבי או גיל מינימאלי מומלץ של המשתמשים.

הדרכה

כשמדובר בילדים, חשוב להדריך אותם בשימוש בטוח במתקן ושלא להשתמש בו לבד. בנוסף, תרגילים מתקדמים דוגמת "סלטות", לא מומלצים למי שלא למד זאת באופן מסודר.

השגחה

חשוב שלא להשאיר ילדים ללא השגחה, כאשר הם משתמשים בטרמפולינה. ההשגחה רלבנטית גם בכדי לוודא, שילדים נוספים לא עולים לטרמפולינה בזמן שמישהו כבר נמצא עליה.

טרמפולינה

לא לקחת סיכונים

כמו שאומרים, אם יש ספק, אין ספק. אם יש ספק, האם ילד מסוים יסתדר עם הטרמפולינה, מוטב שלא יעלה עליה.

בנוסף, כשהיא לא בשימוש, יש להסיר את סולם הגישה אליה.

אחד אחד

קבוצת ילדים שקופצת ביחד על אותה טרמפולינה, אפשרי אבל לא רעיון טוב. זה מתכון בטוח לצרות. מספיק לקחת בחשבון את התסריט של שני ראשים שמתנגשים בנסיבות כאלה והסיכון הפוטנציאלי ברור – בהתנגשות וגם בנחיתה שבעקבותיה.

לשימוש רק במצב טוב

כשעייפים, חולים או נמצאים בכושר נמוך, השימוש במתקני ספורט מסוג זה מסוכן במיוחד. אלה מצבים, אצל ילדים אבל גם מבוגרים, שמצמצמים ערנות ומגבירים סיכון לשברים ונפילות.

הפרטים הקטנים

חשוב לשמור את המתקן במצב טוב ובטוח. כדאי לזכור, שחלק מהפציעות נגרם כתוצאה מנפילה על קצה המתקן או ממכה מחלק קשיח וחשוף שיש בו. עוד נקודה חשובה: לא עולים למתקן עם חפצים אישיים "קופצים" דוגמת משקפיים.

לסיכום

גם טרמפולינה עשויה להיות מתקן ספורט בטוח. עם זאת, לאור רמת סיכון לא קטנה שהיא מציבה, הדבר דורש תשומת לב רבה לפרטים – במיוחד אלה שפירטנו כאן.