איך לארגן יום הולדת בגן עם ילדים שסובלים מאלרגיות?

הילד/ה חוגגים בקרוב יום הולדת בגן? ובכן, כהורים עליכם להבטיח כי גם הילדים האחרים אשר סובלים מאלרגיות ייהנו מהחגיגה, מבלי לחוש שהם בצד. כיצד תעשו זאת? אנחנו כאן עם הפרטים.

חגיגת יום הולדת בגן: כך תפיקו אירוע בלתי נשכח עם שימת דגש על ילדים אשר סובלים מאלרגיות

המודעות הציבורית לכך כי ילדים אשר סובלים מאלרגיות מרגישים בצד ואפילו נעלבים עלתה באופן משמעותי, וזאת בשל עשרות פוסטים של הורים אשר דיווחו על עוגמת נפש כתוצאה מחגיגת יום הולדת אשר לא לקחה בחשבון כי ישנם ילדים אשר חשופים לאלרגיה, ומשום כך אינם יכולים להשתתף בחגיגה. למעשה, גם גננות החלו לעדכן את ההורים בדבר קיומם של ילדים עם אלרגיות ואף מבקשות מהורים להביע התחשבות. משום כך, אם אתם מתכננים בקרוב חגיגת יום הולדת בגן, להלן כמה אזהרות וטיפים אשר יעשו לכם סדר, לצורך הפקת יום הולדת שכל הילדים ייקחו בה חלק:

הימנעות ממוצרים מעובדים ושימוש בפירות וירקות

האלרגיות הנפוצות ביותר הן אלרגיות לבוטנים וגלוטן. נוסף לכך, ישנם ילדים אשר סובלים גם מאלרגיה לחלב. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מתכונים לעוגה טבעונית שילדים אוהבים, ובכך לספק בסופו של דבר מענה בעבור כל הילדים – גם האלרגנים וגם אלו שלא. נוסף לכך, חשוב ליצור קשר קודם כל עם הגננת ולבחון כמה ילדים הם אלרגנים, ובהתאם לכך לבנות את התפריט. מאחר ומדובר בילדים קטנים, אין צורך להיסחף בדברי מתיקה וממתקים אלא ניתן להעניק לילדים חוויה בריאותיות בדמות ירקות, פירות ומאפים בריאותיים.

איך לארגן יום הולדת בגן - עם ילדים שסובלים מאלרגיות

אטרקציה מרכזית אשר תואמת את גיל הילדים

דווקא משום שמדובר במסיבת יום הולדת בגן, מומלץ לבחור באטרקציה צנועה יחסית אשר תהיה תואמת לגיל הילדים. הורים רבים נוטים לחשוב שאם הם לא מפיקים יום הולדת גדולה וגרנדיוזית, הם לא עומדים בסטנדרט. מדובר בטעות, וזאת בשל הפערים אשר עלולים להיווצר בין האטרקציה שלכם לבין אטרקציות אחרות. על כן, התאימו את האטרקציה לגיל הילדים והקפידו ללכת על נושא מרכזי אשר אליו כל הילדים בגן יוכלו להתחבר, בהתאם כאמור לגיל שלהם.

הזמנה של כל ילדי הגן

גם כאשר מדובר במסיבת גן, חשוב להקפיד ולהזמין את כל הילדים. לעתים, נוצר מצב שחלק מהילדים מרגישים שהם "אינם שייכים" בשל האלרגיה שלהם ומשום כך מעדיפים להתרחק. דווקא כאן זו ההזדמנות שלכם לארגן יום הולדת מאחדת אשר תגרום לכל הילדים להרגיש שייכים, וזאת בשביל להימנע מחוויה של דחייה אשר מקורה הוא באלרגיות של הילדים האחרים. זכרו, מדובר באירוע משמח ומגבש ולכן זה הזמן להפעיל את הדימיון ולפעול לצורך יצירת חוויה מגבשת אשר נותנת מקום לכל ילדי הגן – וכמובן לילד יום ההולדת שלכם.