עיצוב המטבח ב-2022: טיפים שיעזרו לכם להפוך את המטבח למקום הכי נעים בבית

אין ספק כי המטבח הוא אחד החדרים החשובים ביותר בכל בית, אם לא החשוב שבהם. גם אם אתם לא בשלנים מקצועיים, אתם ובני המשפחה כמו גם החברים מבלים לא מעט זמן בין כותלי המטבח, ועל כן בשביל להפוך את החדר הזה למקום נעים כמו גם מעוצב שמתכתב עם האווירה הכללית של הבית, לא צריך להוציא אלפי שקלים אלא אפשר בהחלט להיעזר בטיפים אותם נציג לכם כאן, מתוך מטרה להוביל את המטבח להפוך למקום מעוצב, פרקטי וחדשני, כיאה לשנת 2022. מוכנים לצאת בדרך? בואו נתחיל.

תלייה של תמונות

חלק בלתי נפרד מהנראות של המטבח כולל כמובן את הקירות החשופים. במקום להתעלם מהם, אפשר ואף רצוי ליצור מוקד חזותי באמצעות רכישה של תמונות מעוצבות. עצבו את החלל עם תמונות של שתייה שיתאימו לעיצוב הכללי, ובכך תוכלו ליצור חלל מעוצב ומזמין אשר מתכתב באותה השפה כמו גם העשייה המתרחשת בין הקירות. אם עד לפני מספר שנים רכישה של תמונות הייתה מוגבלת אך ורק לרכישה בחנות הפיזית, כיום ניתן לבצע את הרכישה דרך האינטרנט בקלות ועם משלוח מהיר עד הבית, כל זאת מתוך מטרה ליצור תהליך של עיצוב שלוקח בחשבון את הקירות כמו גם את השפה העיצובית שלכם.

פתרונות אחסון ממוחזרים

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה עולם המחזור נכנס גם לתחום העיצוב, וזאת מתוך מטרה ליצור דרך חומרים שיש בבית מגוון רחב של פריטים, כמו למשל קופסאות שימורים שיכולות להפוך למתקן למזלגות וסכינים, כאשר כל מה שצריך לעשות הוא לצבוע מחדש את הקופסאות, לשייף את הקצוות החדים ויש לכם פריט מעוצב ונהדר לטובת אחסון ויצירת סדר, מבלי להוציא שקל מהכיס.

 

עיצוב המטבח ב-2022: טיפים שיעזרו לכם להפוך את המטבח למקום הכי נעים בבית

 

שילוב של פריטי טקסטיל

דווקא הפרטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל, בוודאי כאשר מדובר בחדר קטן יחסית כמו המטבח. שילוב של פריטי טקסטיל כמו מגבות לידיים ושטיח יכולים לחולל הבדל עצום הן בתחושה אבל גם ביכולת להשלים את העיצוב הכללי של המטבח, כל זאת מתוך מטרה להפוך אותו לאינטימי ונעים לשהייה, בייחוד לאור העובדה כי אנו שוהים לא מעט זמן במטבח כמו גם מארחים. במידה ויש במטבח אי או שולחן, רכשו גם מפה שתוסיף עוד צבע למטבח שלכם.

הדבקת טפט

במקום לצבוע את הארונות הישנים של המטבח, אפשר ואף רצוי לבצע רכישה של טפטים שאותם ניתן להדביק באופן עצמאי, גם ללא ניסיון קודם בתחום. כל מה שצריך לעשות הוא לעקוב אחר מדריכים באינטרנט שמציגים שלב אחר שלב כיצד להדביק את הטפט באופן נכון על הארונות והקירות, ובכך להוביל ליצירה של חלל מעוצב – באפס מאמץ.

שילוב של צמחייה

שילוב של צמחייה חיה בדמות צמחי תבלין כמו גם עציצים יכול לחולל הבדל עצום בתחושה של המטבח כמו גם ביכולת להכניס רעננות לטובת המטבח. אחד הטרנדים החמים בתחום היום הוא רכישה של צמחיה מלאכותית שיכולה להחזיק מעמד גם בתנאי לחות וחום גבוהים במטבח, כל זאת במחיר נגיש לכל כיס. בשביל להעצים את האפקט של העציצים מומלץ להוסיף גם מעמד בדמות סלים שיכניסו אווירה חגיגית ויפה למטבח שלכם.

לסיכום

בשנת 2022 אפשר ואף רצוי ליצור מטבח מעוצב ונעים לשהייה, כל זאת באמצעות אקססוריז כמו תמונות, צמחייה, אביזרי נוי וכן פריטי טקסטיל שביחד יוצרים חלל מטבח מעוצב שבו נעים לא רק לבשל אלא גם לשהות עם בני המשפחה והחברים.