הורות וקריירה: איך לנהל את העסק מרחוק בצל הקורונה?

משבר הקורונה הוביל לשינויים דרמטיים בכל הקשור לאיזון בין הורות לקריירה. לא מעט הורים אינם יודעים כיצד להתמודד עם רוח התקופה, ובדיוק לשם כך החלטנו לאגד את מיטב הטיפים מטעם המומחים לצורך ניהול של עסק– בשילוב חיי המשפחה.

עבודה בצל נגיף הקורונה: כיצד מתנהלים בעידן החדש?

אין ספק כי נגיף הקורונה הוביל לשינויים דרסטיים בכל הקשור להרגלי העבודה של הציבור הישראלי. למעשה, אם עד לפני פחות משנה רובנו נאלצנו למצוא את עצמנו במשך שעות ארוכות במשרד, כיום רבבות ישראלים נדרשים לעבוד מהבית כל זאת לצד העובדה כי הילדים ללא מסגרות. לכך ניתן להוסיף את הלחץ והחרדה הנלווים לסיטואציה החדשה וקיבלנו מתכון לכישלון עסקי. חשוב להבין כי תקופת הקורונה איננה תחלוף בקרוב, ולכן היערכות מצד הורים עצמאיים המנהלים עסקים היא הכרחית עוד עכשיו ולפני שיהיה מאוחר מדי. איזון בין בית ועבודה הוא לא פשוט, ולכן באמצעות הטיפים הבאים תוכלו לעשות זאת בצורה נכונה, ואפילו פרודוקטיבית יותר מאי פעם:

שעון נוכחות דיגיטלי

אחת מהאפשרויות הדיגיטליות הטובות ביותר בעבור ניהול העסק מרחוק היא שעון נוכחות לעובדים באמצעות אפליקציה ייעודית. למעשה, באמצעות הטמעה של שעון דיגיטלי ניתן לבדוק מהן שעות העבודה של העובדים, כמו גם לדווח אודות השלמת משימות וניהול שעות העבודה באופן נגיש שאינו דורש התעסקות מיותרת.

הורות וקריירה איך לנהל את העסק מרחוק בצל הקורונה

מערכת ניהול משימות

באמצעות מערכת דיגיטלית לניהול משימות ניתן לעקוב אחר המשימות השוטפות של העסק, ובכך לייעל זמנים בצורה טובה יותר בעת עבודה מרוחקת. ניהול משימות מהווה חלק בלתי נפרד מהניהול השוטף של העסק, ולכן הטמעה של המערכת היא הכרחית לצורך בדיקת הספק העבודה ע"פ תקופות.

תזכורות

מכשיר הפלאפון שיש לכל אחד מאיתנו מהווה כלי עבודה לכל דבר ועניין. מאחר והרצון הוא ליצור איזון בין ההורות לבין העבודה, מומלץ להכניס לעצמכם תזכורות לצורך זמני הפסקה כך שתוכלו לשהות עם הילדים תוך כדי יום העבודה.

שיפור תשתית

תשתית האינטרנט מהווה חלק בלתי נפרד מעבודה מהבית וניהול עסק מרוחק. בשל כך, מומלץ לשפר את תשתית האינטרנט כך שתוכלו לעבוד באופן שוטף כמו גם לספק לילדים מענה מבחינת הצורך שלהם ללמוד דרך המחשב, בלמידה מרחוק.

ZOOM

כדי לעבוד בצורה שוטפת מומלץ להוריד את תוכנת ZOOM אשר הולכת וצוברת תאוצה, וזאת בשל היכולת לנהל שיחות עם העובדים באופן קבוצתי ובאמצעות שימוש בווידאו. מומלץ לתאם לפחות אחת לשבוע פגישה בזום עם העובדים, כך שתוכלו לנהל את העסק באופן שוטף כמו גם לשמור על כללי הריחוק החברתי.

לסיכום, אנו נמצאים בעיצומו של תהליך דיגיטלי חדשני המאפשר לכם כבעלי העסק וכהורים להתגבר על המכשולים, ולהפוך את התקופה הזו לטובה ומוצלחת מכפי שחשבתם.