הגילוח הראשון שלי: איך לבחור סכין גילוח לנער המתבגר?

עבור בנים ונערים צעירים, גיל ההתבגרות מביא איתו הרבה שינויים. הקול שהופך מקול עדין וחלש לקול חזק וסמכותי, ההורמונים המשתוללים והעניין ההולך וגובר בבנות המין השני וכמובן השיער שמתחיל לצוץ כמעט בכל נקודה בגוף. כאשר השיער מתחיל לצמוח על הפנים, נערים צעירים רבים בגיל הזה רוצים להתחיל להתגלח וזה בהחלט מובן. עם זאת, צריך לזכור כי פעולת הגילוח זה משהו שילווה אותם במשך שנים ארוכות קדימה, מה שאומר שהחוויה הראשונית חייבת להיות טובה ונוחה, אחרת זה עשוי להשפיע על הגילוח גם בבגרות. חלק חשוב מזה הוא ההדרכה הראשונה שמקבלים שלרוב ייתן האבא, אבל לא פחות חשוב זה לבחור סכין גילוח טובה ומתאימה שתאפשר גילוח נעים וחוויה טובה בפעמים הראשונות. אם אתם לא ממש יודעים איך לבחור סכין כזאת, אנו רוצים לחלוק כאן כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה ולדבר על כמה נקודות חשובות בהדרכה לקראת הגילוח הראשון.

הכירו את הדגמים המומלצים

בתור הורים אתם כנראה לא מכירים את המוצרים המובילים בשוק כיום ורוב האבות משתמשים במוצרים די ישנים אליהם התרגלו מלפני שנים ארוכות. על כן, לפני שאתם מנסים להבין בדיוק מהם הפרמטרים לפיהם כדאי לחפש סכין גילוח לנערים, כדאי בהחלט לערוך היכרות עם הדגמים המובילים. אתר שייברס יוכל לעזור לכם לבחור את המוצר המומלץ ודרכו תוכלו להיחשף לכמה מדגמים הטובים ביותר של סכיני גילוח שקיימים בשוק כיום.

הגילוח הראשון שלי: איך לבחור סכין גילוח לנער המתבגר?

סכין עדינה במיוחד

לאחר מספר שנים של גילוח הזיפים מתעבים ומתקשחים, ואז יש מקום לבחון את האפשרות לסכין גילוח רצינית יותר. עם זאת, בשלבים הראשונים ובפרט בגילוח הראשון לא מדובר כלל על זיפים, אלא על פלומות שיער עדינות ביותר ולמען האמת כל סכין בסיסית תתמודד איתן בקלות רבה. אז למה ללכת על סכין עדינה יותר? ובכן, קודם כל בשביל החוויה הטובה, ושנית מפני שסכין חזקה מדי תגרום לצמיחה זיפית וקשה שאפילו יכולה לפצוע את העור ולגרום לגירוי.

ידית אחיזה נוחה וגדולה

בתור אבות (או אפילו אימהות שמשתמשות בסכין גילוח להסרת שיער מהגוף) הפעולה של הגילוח היא כנראה טבעית ביותר עבורכם, אבל עליכם שעבור הילד שלכם זה ממש לא ככה וזה מיומנות שהוא יצטרך לתרגל ולרכוש עם הזמן. אם הוא יתחיל עם סכין עם ידית קטנה ולא נוחה זה עשוי לגרום לו לתסכול רב ואולי אפילו לחתכים לא נעימים. עדיף להתחיל עם סכין עם ידית מאסיבית ונוחה לשימוש.

ותרו על הסכין החד פעמית

הורים רבים תוהים האם ללכת על סכין גילוח חד פעמית לגילוח הראשון מתוך ניסיון לחסוך כמה שקלים. מתוך ההיכרות שלנו עם מותגים רבים כאלו, אנו יודעים לומר שלרוב לא מדובר על סכינים איכותיות וכאלו שלא יאפשרו לילד חוויה ראשונית נעימה.

טיפים להדרכה

כשאתם מדריכים את הילד בגילוח הראשון, היו סבלנים קודם כל. הקפידו להראות לו את התנועה הנכונה ואם הוא רוצה לעשות זאת לבד תנו לו את המרחב המתאים. אם הוא במקרה נחתך קלות, מה שבהחלט עשוי לקרות לפחות בפעמים הראשונות, הראו לו שזה לא כל כך נורא והסבירו לו שזה קורה לכולם ועוד יקרה לו בעתיד כמעט בוודאות.

זכרו כי הליווי הרגשי שלכם בתור הורים במהלך השינויים בגיל ההתבגרות שהם הרבה פעמים רגשיים מאד הוא חשוב מעין כמוהו והקפידו ללוות את הנערים המתבגרים שלכם גם במהלך הגילוח הראשון שלהם. בהצלחה!