מצפים בכיליון עיניים: כך תיערכו לבואו של תינוק חדש

הגעתו של תינוק לעולם מהווה את רגע השיא אליו חיכיתם תשעה חודשיים, ולעיתים חיים שלמים. בכדי להפחית את רמות הלחץ והחרדה, ניתן להיערך מראש באמצעות מספר פעולות פשוטות. מהן? אנחנו כאן עם כל הפרטים בעבורכם –  הורים צעירים ונרגשים.

היערכות לקראת בואו של תינוק חדש למשפחה: כך תעשו זאת במספר צעדים פשוטים

בשעה טובה בתקופה הקרובה עתיד להצטרף למשפחה תינוק חדש. לא פעם, הורים נתקלים בקושי ואתגר בימים הראשונים, לרוב בעקבות היערכות לא נכונה לבואו. בכדי להפחית את רמת הלחץ וההתרגשות הטבעית לקראת הגעתו של התינוק, חשוב ואף מומלץ לבצע מספר צעדים, כל זאת בכדי להתכונן בצורה הטובה ביותר לרגע הגעתו של הרך הנולד. בכדי לסייע לכם, להלן מספר טיפים לצורך היערכות:

רכישת ציוד מראש

לאחר הגעתו של התינוק לבית תהיו קרוב לוודאי עסוקים וטרודים בטיפול בו. לכן, עדיף לבצע הזמנה של ציוד לתינוקות מראש, ולהזמין אותו דרך חנויות מקצועיות ליום חזרתכם הביתה. בכדי לחסוך זמן ומאמץ, ניתן לבצע לדוגמא הזמנה של סוגים שונים של מצעים לתינוקות במחיר מצוין ועם משלוח אקספרס עד הבית – כך שחדרו ובייחוד המיטה יהיו מוכנים לאחר שתחזרו מבית החולים.

הכנת הבית

את הזמן שנותר עד ללידה מומלץ לנצל לטובת הכנת הבית, בין אם מדובר באחסון של חפצים חדים או כיסוי של שקעים כדי לשמור על בטיחות הילד בבית. כיום באמצעות חנויות מקצועיות ניתן למצוא מגוון רחב של קופסאות אחסון מעוצבות, כך שתוכלו במקביל גם לארגן את הבית וגם ליצור מקומות נוחים לגישה לצעצועים ולבגדים של התינוק.

התארגנות מבחינת אספקה

כדי שהחודש הראשון שלכם עם התינוק יהיה קל ונוח, מומלץ להזמין מראש מלאי של דברים חיונים כמו מגבונים,  שקיות זבל, חומרי ניקוי כמו גם מזון שאינו מתקלקל כמו שימורים. דרך אתרים מתמחים ניתן להוריד לנייד או למחשב רשימה מסודרת, ולעקוב ולסמן מהם המצרכים אותם רכשתם, כך שתוכלו להתכונן בצורה מסודרת.

קריאת ספרים והשתתפות בהרצאות

אם מדובר בתינוק ראשון, אין ספק כי מדד הלחץ מרקיע שחקים. ידע הוא כוח,  בייחוד בעבור הורים צעירים ועל כן מומלץ להצטרף לקבוצות פייסבוק ייעודיות להורים צעירים כמו גם לקחת חלק בהרצאות בעבור הורים ותינוקות. דרך הידע הזה תוכלו לסגל לעצמכם ידע ומיומנות לקראת השלבים הראשונים עם התינוק, כאשר את המעטפת האישית ניתן לקבל גם באמצעות דולה אישית המלווה אתכם בתהליך ההיריון ועד ללידה. ככל שתקיפו את עצמכם באנשי מקצוע ובידע מקצועי ואישי, כך תוכלו להתכונן היטב לקראת בואו של ילדכם הראשון.

לסיכום, הגעתו של תינוק למשפחה מהווה אתגר המשלב בין התרגשות עצומה לבין חשש. רכשו את הידע, הכינו את הבית כראוי – ובכך תוכלו להיות (כמעט) מוכנים להיות הורים.