מה כדאי לארוז לחופשה עם הילדים בחו"ל?

איזה כיף, אתם עומדים לצאת לטיול משפחתי ביחד עם הילדים, אלו שביום יום ממלאים את הלב ובו זמנית לא מעט מאתגרים, ועל כן כה חשוב שהחוויה הזו תיזכר לטובה ופה יש לרשימת הציוד תפקיד מהותי, כי כידוע עם ילדים פחות מומלץ להיות ספונטניים, אלא עדיף להיות עמם כמה שיותר מאורגנים. אז מה להביא ומה להשאיר בבית? להלן מספר המלצות חשובות:

ראשית ביגוד

חשוב להבין שגם אם ללילה אצל סבתא הילדים כבר אורזים לבדם את התיק, הרי שהפעם עליכם להשגיח, ולו באמצעות רשימה מסודרת. אז מה אורזים בגזרת הבגדים? שלושה סטים של בגדים – אחד שיהיה על הילד, שני שיהיה בכביסה, ושלישי שיחכה להחליף את זה שהתלכלך. כמו כן, העדיפו בגדים שמתייבשים מהר (קרי פליז או טריקו), בחרו מכנסי דגמ"ח נוחים (ואף כאלו שיודעים להפוך למכנסיים קצרים) ותבחרו בגדים שעליהם הלכלוך פחות בולט (את כל הבגדים הלבנים והבהירים השאירו בבית). בנוסף, תארזו 3 זוגות גרביים, 3 זוגות תחתונים, נעלי הליכה, זוג כפכפים, כובע ומעיל / בגד ים – הכול כמובן בהתאם לעונה.

עזרה ראשונה ושנייה

ילדים נוטים להתלכלך ואף להיפצע ועל כן מאוד חשוב לארוז מראש מגבונים, אלכוהול-ג'ל, פלסטרים ויוד. בנוסף, הכינו בתיק הרחצה חומר דוחה יתושים, סיכות ביטחון, אקמולי, מד חום, טיפות עיניים, משחה אנטיביוטית, קרם לחות, קרם הגנה, שמפו, סבון גוף, מסרק, גומיות לשיער, משחת שיניים, מברשת שיניים וכל תרופה שאתם יודעים שהילד עשוי להזדקק לה.

עזרה ראשונה ושנייה

מוצרים שגורמים לחוש בבית

חשוב לקחת עבור כל ילד חפץ שמחזיר אותו לתחושת המוגנות של הבית. זו יכולה להיות בובה אהובה (וקטנה), שמיכה של התינוק, פנס, ספר דק ואפילו משחק קטן. בנוסף, אם אין לכם התנגדות, תיקחו עמכם טאבלט שיעסיק את הילדים, וכמובן שאין לשכוח מטענים.

מה בתוך התיק?

תמיד חשוב לבחון מראש כיצד מציידים את הילדים ומגנים על ביטחונם. מכאן בכדי שהם יישארו לצידכם חשוב להתאים מנשא נוח עבור התינוק וחשוב לרכוש עבור הילדים היותר גדולים תרמילים בצבעים זוהרים שמותאמים למידותיהם, כך שבקלות תוכלו לאתר אותם. מה בתיק? הבסיס הוא בקבוק מים, חולצה ארוכה ואף פתק עם הפרטים שלכם (בשפה הרלוונטית), כולל כמובן מספר טלפון.

פריטים קטנים שעושים הבדל גדול

ילדים מאוד מתלהבים מטיולים ועל כן טוב לדעת שניתן להגדיל את תחושת ההתרגשות באמצעות עשייה פעוטה. במה מדובר? רכשו דברים שאתם חושבים שהם יאהבו. כך למשל תשקלו לשים בתיק חטיף בריאות, פנס ראש, פנקס ועט, כובע טיולים חדש ואפילו מצלמה ומשקפת. באמצעות פריטים מעין אלו הילדים יחושו הרבה יותר גדולים ומחוברים לחוויה.

טיפים לדרך

לבסוף נמליץ לעצור ולחשוב מה כל ילד צריך, להתאים את הרשימה לסוג ולאורך הטיול, לבחון על מה אפשר לוותר ומה למרות הגודל כן חייב לקחת, וכמובן שחשוב לקחת בחשבון שחלק מהציוד תוכלו להשלים ביעד עצמו. כך למשל אם טסים עם תינוק, אין צורך לטוס עם חבילה שלמה של חיתולים, אלא מספיק לקחת רק כמה ואת השאר לרכוש ביעד עצמו. תיהנו!