מה חשוב לדעת לפני שבוחרים צלם לצילומי הריון ומשפחה?

יש לא מעט נשים שהחל מהשבוע ה32 מחפשות צלם מקצועי שיצלם את תקופת הריונן ואת המשפחה. צילומי הריון ומשפחה הפכו נפוצים לאחרונה בשל התיעוד המרגש של בן המשפחה החדש טרם נולד, ושל שאר הילדים שנמצאים כבר כאן. כיום נשים בוחרות צילומים בטבע, בסטודיו של צלם מקצועי, צילום בחוף הים ובשאר הלוקיישנים, כדי לקבל תמונות יפות המשדרות את האושר שבהריון ולידה. אבל כיצד בוחרים צלם או צלמת טובים? הנה מספר טיפים לבחירה טובה:

חיבור ומקצועיות

בתחילה חשוב לבחור צלם/ת מקצועיים מומחים בצילומי הריון ומשפחה. אל תבחרו צלם עיתונות או חתונות ואל תפנו למישהו חובבני שאינו מקצועי. אם אתם בוחרים להשקיע בתמונות יפייפות: עשו זאת עד הסוף עם תקציב מתאים ורצון לקבל את השירות ואת התוצאות הטובות ביותר. חפשו אתרים של צלמים מקצועיים והכנסו אל תיקי עבודות. בחנו את התמונות וודאו כי הן מתכתבות עם הסגנון שחיפשתם. בחרו איש או אשת מקצוע שיש להם מגוון רעיונות לצילומי הריון ומשפחה – כך שהתמונות יצאו מעניינות ומקוריות.

לוקיישן

בדקו מה הלוקיישן המתאים לצילומים. יש את מי שיציע יום צילומים בסטודיו שלו עם מגוון רקעים ויש את מי שימליץ על לוקיישן טבעי יותר כמו בקרחת יער, על חוף הים,  באזור אורבני וכולי. בדקו כי יש לכם חיבור לרעיונות וההצעות של הצלם וזרמו עם מי שמשדר על אותו גל כמוכם. חשוב שהצלם או הצלמת ידעו להתמודד עם צילום בלוקיישן הנבחר ללא תקלות של קור או חום/קור שמפריע לצילומים או כל תקלה אחרת. חשוב לתאם צילומים בשעות שהטבע פורס את מלוא גווניו כמו בשעות הזריחה או השקיעה.

מה חשוב לדעת -לפני שבוחרים צלם לצילומי הריון ומשפחה

ייחודיות ודינמיות

כמעט כל זוג הורים מפרסם ותולה את צילומי ההיריון שלו במרחב. כדי להיות ייחודיים ומקוריים חשוב לבחור אנשי מקצוע שיש להם מגוון רחב של רעיונות אותם הם יכולים להוציא לפועל באמצעות ציוד צילום איכותי ותאורה מתאימה רכה ומחמיאה. בחרו צלמים שיודעים לערוך תמונות ולהוסיף גוונים וצערים עשירים שיחמיאו לכם. כך תוכלו להנות מתוצאות טובות יותר.

שימו לב שהצלם יודע להנחות אתכם מבחינת פוזות ליצירת תמונות דינמיות, בין אם על רקע נקי בסטודיו, לבין אם בלוקיישן טבעי. חשוב שהצלם ידע לתפוס את הרגעים הספונטניים, כמו גם לביים רגעים מחמיאים. שימו לב שאיש או אשת המקצוע מנחים אתכם בנוגע לשעות הצילומים, הביגוד המתאים שכדאי ללבוש, בנוגע לאיפור, תסרוקות אביזרים וכו'. כל אלה יעזור לגוון את התמונות ולהפוך אותן למיוחדות.

מחיר

כעת יש לבצע השוואת מחירים. בדקו מהו התקציב שלכם לצילומים ובחרו צלם איכותי שיודע להפיק תוצאות טובות בזמן קצר ובסכום הכסף שבחרתם להשקיע. כך תוכלו להנות מיום צילום נפלא!