פאנלים סולאריים: ההשקעה המשתלמת למשפחות

מי שיש לו גג פנוי או שטח חקלאי – בוחר בשנים האחרונות לבצע השקעה בפנאלים סולאריים, השקעה שחוסכת לא מעט חשמל ואנרגיה, נחשבת ידידותית לסביבה ומספקת  הכנסה פסיבית טובה למשך 25 שנה לפחות.

הורים שרוצים לדאוג למשפחתם, לחסוך בעלויות חשמל ולאפשר לילדים השקעה טובה וחסכון לעתיד – בוחרים להתקין פאנלים סולאריים על גג של דירה חדשה או בית פרטי/ על שטח של מרחב מגורים או שטח חקלאי.

חוסכים, משקיעים מחנכים

כאשר אנשים בוחרים להתקין פנאלים סולאריים על הגג, הם בוחרים בחירה מושכלת – גם עבור חסכון בעלויות חשמל והשקעה עתידית עם הכנסה קבועה ממכירת חשמל, וגם משום שהם מתחשבים יותר בסביבה מפני שהפקת החשמל נעשית מאנרגיה סולארית ולא ממשאבים שמזהמים את הסביבה. כך הם מחנכים את ילדם לידידותית לסביבה וחסכון. הנה כל מה שצריך לדעת החל ממידע כללי ועד עלויות והחזרי השקעה:

פנאלים סולאריים – מה זה  אומר?

פנאלים סולאריים הם אלמנטים המותקנים על גגות ומרחבים נתונים שנמצאים מתחת לקרני השמש. הפנאלים המותאמים לשטח הנתון ומטרתם לאצור בתוכם את האנרגיה שמפיקות קרני השמש ולאחר ממכן להמיר את האנרגיה לחשמל שנוצר באופן טבעי על ידי ממיר מיוחד שמותקן בתוספת לפנאלים.

אותו ממיר מעביר חשמל טבעי לכל חלקי הבית הדורשים חשמל ולמכשירים חשמל קיימים ובכך מייצר חשמל טבעי שאינו מופק מאמצעים מזהמים כמו נפט או דלק: מה שנחשב יקר ואינו ידידותית לסביבה.

פאנלים סולאריים: ההשקעה המשתלמת למשפחות

פאנלים סולאריים בבתים פרטיים הם לוחות עשויי סיליקון שקולטים קרני שמש וממירים את הקרניים לחשמל. המערכת הסולארית מספקת מספר פאנלים עם תאים סולאריים מסיליקון שכל אחד מהתאים מוליך את האנרגיה עד שנוצר שדה חשמלי.

באמצעות פאנלים סולאריים ניתן להפיק חשמל לבד ללא צורך בהתחברות לחברת החשמל וללא תשלומי חשמל יקרים בעוד שאצירת האנרגיה מתרחשת במדינת ישראל כמעט בכול ימות השנה: מה שעוזר לאגור עוד ועוד אנרגיה אותה מוכרים לחברת החשמל ומתחילים לקבל כסף בחזרה והכנסה חודשית קבועה.

מדוע ההשקעה כדאית?

מכיוון שפנאלים מחזיקים מעמד ומתפקדים כ25 שנה עד 35 שנה בממוצע – רבים ההורים שעושים השקעה כזאת לעתיד הילדים שיכולים ללכת בדרכם ולהנות מתשואות גבוהות בהשקעה, בעיקר לאחר החזר העלויות של התקנת הפנאלים שקורה בדרך כלל ב4 השנים הראשונות.

בנוסף לכך, לא מדובר בהשקעה עם סיכון, אלא בהשקעה בטוחה משום שאין מדובר במניות או מטבע חוץ שיכול לרדת ולעלות ובכך לגרום להפסד, אלא באלמנטים שמותקנים על הגג בעלות ראשונית אותה מחזירים תוך כמה שנים וצוברים חשמל שהוא אלמנט יקר ורווחי עבור רבים.

אז למה כדאי לעשות השקעה כזאת?

פאנלים סולאריים מהווים השקעה בטוחה שתחזיר את עצמה בתוך זמן קצר, תעזור להתנהלות הכלכלית, ללא סיכונים עם אופציה להמשך על ידי הילדים שלכם.

ההשקעה תכסה את חשבון החשמל לטווח הארוך, לא תצריך תשלומים לחברת החשמל ותאפשר הפקת חשמל באופן עצמאי ללא חשבונות גבוהים.

השקעה באנרגיה סולארית היא השקעה לא מסוכנת שיכולה להשתלם לאורך שנים גם כאשר הילדים שלכם יהיו מבוגרים.

מדובר למעשה בהכנסה קבועה לכם ולילדים שלכם וחינוך הילדים לחיים מתחשבים יותר בסביבה ללא זיהום אוויר ונזק סביבתי.

בשל כל אלה וסיבות אחרות, רבים בוחרים פאנלים סולאריים כהשקעה משתלמת וכדרך חיים.