איך להעביר יום כיף עם הילדות?

לא משנה כמה ניסיון יש לנו עם "להיות הורים", עדיין הרבה פעמים אנו מוצאים שחסר לנו הרבה מידע, או לחלופין רעיון מתאים, ועל כן הפעם נציין מספר כיוונים מהנים באמצעותם ניתן להעביר יום מהנה ביחד עם הילדות. שנתחיל?

סידורים שילדות אוהבות

קודם כל רצוי לבחון כיצד ניתן לנצל את היום לסידורים ובו זמנית להסב הנאה לילדות. מכאן שזהו בדיוק הזמן לבחון האם הילדות צריכות בגדים חדשים, נעליים חדשות, גומיות לשיער, מוצרי יצירה וכדומה. כך למשל אם אכן יש חוסר בסנדלים, רצוי לצאת לקנות סנדלים לילדות, כאשר מראש מוטב להכין רשימת חנויות פוטנציאליות, ואף לבחון אלו אטרקציות נמצאות בקרבת מקום, כי תמיד כיף לשלב יום קניות עם מסעדה טובה, חוויה ספורטיבית, טיול במקום יפה וכדומה. כמו כן, אם אכן יוצאים לחנות בגדים או נעליים, מוטב לנצל את ההזדמנות עבור רכישה כפולה גם עבורכם ההורים, וכמובן להתייעץ עם הילדות לגבי הבחירה האידאלית עבורן.

מאסטר שף אצלכם במטבח

יש לכם יום חופשי עם הילדות? מצוין, זוהי בדיוק הזדמנות לבלות ביחד יום מהנה במטבח, לנצל את היום עבור הכנת מאכלים אהובים להמשך השבוע וכמובן תוך כדי לשתף את הילדות בעשייה. אז כן, התהליך עומד להיות הרבה יותר ארוך ואף מלכלכך, אך יחד עם זאת הילדות מאוד ייהנו, יחושו אחריות וכמובן ייהנו ממאכלים טעימים. פה נחדד שרצוי להכין אוכל שהילדות אוהבות, למשל קינוח שוקולדי, חלות, שניצלים, פירה וכדומה. בנוסף, יש לוודא שהמשימות שמטילים על הילדות פשוטות ובטיחותיות וכמובן רצוי לשלב יצירתיות (למשל להכין צלחת ירקות במגוון צורות) ולהתייעץ עם הילדות לגבי דיוק הטעמים. מה תרוויחו? אוכל מבושל וטעים במקרר וזמן גיבוש מרתק במיוחד.

איך להעביר יום כיף עם הילדות-

מחליפים בתפקידים

גם אתם ההורים רוצים ליהנות מיום עם הילדות ואף מבקשים מעט זמן איכות לעצמכם? זהו בדיוק הזמן להפוך תפקידים. מה עושים? מודיעים לילדות שעתה אתם הילדים והן בתפקיד ההורים. מכאן שזה הזמן לבקש שהן יקריאו לכם סיפורים, יכינו לכם פרוסה, ינקו את הבית, יאפשרו לכם לישון צוהריים, ישימו לכם מוזיקה שאתם אוהבים וכדומה. מה עוד? זה הזמן "להחזיר להן" ולהתלונן שמשעמם לכם, אין לכם מה לעשות ובאופן כללי להשתעשע עם הסיטואציה. מלבד זאת, נצלו את ההזדמנות עבור פתרון של קונפליקטים. כך למשל תריבו ביניכם ותבקשו מהן להכריע מי צודק, תבלגנו ותבקשו מהן לסדר אחריכם וכדומה.

מבררים אודות אטרקציות קרובות

לא כל יום יוצא להעביר זמן ממושך ביחד עם הילדות ועל כן מדובר בהזדמנות שראוי לנצל כראוי. אי לכך מוטב לברר מראש לאן הילדות רוצות ללכת, או לחלופין לבחון אלו אטרקציות חדשות פתוחות בסמיכות לבית, וזאת כי מדהים לגלות כמה דברים שווים קיימים, כאלו שכלל לא מודעים אליהם בזמן של שגרה. מכאן שרצוי לשבת מעט מול המחשב ולבחון מה קיים, ואט אט לבנות תוכנית יומית, ולו מבחינת מיקומים, לו"ז ואף הוצאות. עוד נציין שמוטב לשתף את הילדות בבניית הלו"ז היומי, כי כמה שהן יחושו יותר שותפות, כך ההתרגשות תהיה יותר גדולה.

מבררים ובוחרים יום לפני

לבסוף נעניק מספר טיפים כלליים. בין אם תבחרו לצאת ליום קניות ובין אם תבחרו לצאת ליום טיול, חשוב שתיכנסו למוד רגוע ותתכוננו ליום שהוא כולו כיף. כמו כן, כדאי לחשוב על רעיונות מקוריים שיגרמו לילדות להרגיש מיוחדות. נוסף לכך, מוטב להכין את התוכנית יום לפני, כך שתתעוררו באותו יום לצד הידיעה הברורה לגבי מה שעומד להיות ולא יתבזבז זמן על בחירה והתלבטויות, אלא עוד מהערב שלפני תיבנה תחושה של ציפייה והתלהבות. תיהנו!