פתיחת השמיים: איך מתכננים טיול לחו"ל בזמן משבר הקורונה?

תכנון של חופשה בצל משבר הקורונה חייב להתבצע באופן יסודי, זאת באמצעות תכנון מקדים. כיצד תוכלו לתכנן את הטיול הקרוב שלכם בזמן משבר בריאותי מהחמורים שידענו? על כך – במאמר הבא.

תכנון חופשה בחו"ל בזמן משבר קורונה – כך תוכלו לטוס בראש שקט

רק בחודש שעבר נפתחו השמיים, וסוף סוף המוני ישראלים יכולים לטוס למגוון יעדים לצורך חופשה. למעשה, פתיחת השמיים כפי שהיא מתבצעת היום מאפשרת לישראלים לצאת מגבולות ישראל למדינות אשר מוגדרות "ירוקות", וזאת ללא חובת בידוד. עם זאת, חלק מהמדינות (בייחוד באירופה) מגבילות את כניסת הישראלים ועל כן בשלב הראשון לפני הזמנת הכרטיס בדקו באתר משרד הבריאות האם היעד אליו אתם מתכננים לטוס פתוח לישראלים, ובמידה וכן באילו תנאים. שימו לב כי אם אתם זכאים לאזרחות אירופאית, אתם יכולים לנוע באופן חופשי בין מדינות אירופה, בהצגת הדרכון הזר.

איך מתכננים טיול לחול בזמן משבר הקורונה

בדיקת קורונה – חיונית לפני הטיסה

משרד הבריאות קבע נהלים חדשים לטיסות במהלך משבר הקורונה ומספק מענה על שאלות ותשובות לגבי הליך הטיסה. בשונה מנוהל הטיסות כפי שהכרנו, כיום נדרש לבצע בדיקת קורונה כ 48 שעות לפני הטיסה. לכן, עדיף שלא להזמין כרטיסי טיסה מראש (למרות הפיתוי) ולבצע קודם בדיקה, כך שתוכלו להיות בטוחים כי אתם לא מאובחנים עם קורונה. שימו לב כי חלק מהמלונות ביעדים רבים בעולם מאפשרים לבטל את ההזמנה ללא עלות, ועל כן בתהליך ההזמנה שימו לב לאותיות הקטנות ובדקו את מדיניות הביטולים של המלון, במידה ואכן הבדיקה שלכם תהיה חיובית. מאחר וע"פ ההערכות עולם התעופה והתיירות יהיה נתון לשינויים דרמטיים בהתאם לנתוני התחלואה, יש לקחת בחשבון כי תכנון טיול בחו"ל מחייב גם חשיבה מחוץ לקופסא באמצעות תוכנית ב', בשל מדיניות הגבלת התיירים של עשרות מדינות ברחבי העולם בשל התפרצות הנגיף. לכן, חשוב להיות עם אצבע על הדופק ולבחון בזמן אמת את נתוני התחלואה של אותה מדינה, כך שתוכלו להיערך באופן הטוב ביותר.

שמירה על היגיינה: חלק בלתי נפרד מתכנון טיול

לאור העובדה כי לא מעט מקומות בילוי, מסעדות ומוזיאונים מקפידים על מדיניות של ריחוק והיגיינה, נדרש להקפיד על הגעה עם מסכות כמו גם חומרי חיטוי. בהתאם למדיניות של חברות התעופה, תידרשו להישאר עם המסכה לכל שעות אורך הטיסה ולכן עדיף נכון להיום לבחור יעדים קרובים יחסית, בייחוד אם אתם טסים עם ילדים. בכל הקשור ללינה, ההמלצה היא לבחור במלון או דירות עם כניסה נפרדת, כך שתוכלו לשמור על כללי הריחוק ולהימנע מהתקהלות. מדובר בהמלצה אשר יכולה למנוע עד למינימום האפשרי הידבקות בגיף, ועל כן הקפידו לשמור על עצמכם במהלך הטיול באמצעות מסכות, ריחוק חברתי ובחירת יעדים בהם אין התקהלות רבה מדי. לסיכום, אין ספק כי תכנון של טיול בחו"ל בצל הנגיף הוא אתגר, אולם הוא בהחלט אפשרי.