יצירות מחומרים ממוחזרים: קל, חווייתי ואקולוגי!

יצירות מחומרים ממוחזרים

בשנים האחרונות המודעות כלפי איכות הסביבה גוברת, ורבים בוחרים באורח חיים ששומר על הכדור שלנו, אם זה באמצעות צמצום הפסולת, היעדר שימוש בכלים חד פעמיים או בחיפוש אחר שימושים חדשים לאלמנטים ממוחזרים.

למעשה, זה די פשוט להעניק חיים חדשים למוצר ישן, ואפילו מדובר בתהליך חווייתי ומהנה. מה יותר נחמד? כשמשלבים את העשייה המבורכת עם פעילות מדליקה וחווייתית לילדים. אספנו בעבורכם מגוון רעיונות לשימוש בחומרים ממוחזרים ליצירות עם ילדים. שנתחיל?

קופסת השימורים לובשת חג

קופסאות שימורים הן בין הפריטים השימושיים ביותר בבית. אך מה עושים עם הקופסה הריקה? ובכן, תחילה, מסירים את התווית ולאחר מכן שוטפים היטב במים וסבון. קופסת השימורים יכולה להיות מעמד מצוין לכלי כתיבה, כשניתן להדביק עליה שלל פונפונים צבעוניים ובכך להכין מעמד צבעוני, מיוחד ויצירתי.

דבר נוסף שניתן ליצור מקופסת שימורים הוא עציץ לגינה, אם זה באמצעות קישוט הקופסה בפונפונים, הדבקת פסי וואשי טייפ או אפילו בד וסרטים צבעוניים – כל רעיון מתקבל בברכה!

יצירות מחומרים ממוחזרים

גלילי נייר טואלט: חומר מצוין ליצירה!

גלילי נייר הטואלט שרובנו נוהגים להשליך לפח בתום השימוש, הם למעשה אחד האלמנטים המצוינים ביותר ליצירה, ולכן ניתן לראות לא מעט גנים ופעוטונים שנעזרים בהם כדי ליצור עם הילדים. טוב לדעת שבאמצעות הגלילים המשומשים, ניתן להכין עם הילדים דמויות של חיות שונות, החל מפרפרים, דבורים, תמנונים, זחלים ואפילו דגים! היעזרו בדמיון ובמעט חומרי יצירה על מנת שתוכלו ליצור עמם את הדמויות השונות. כדאי לרכוש צבעי גואש, בריסטולים צבעוניים ועיניים זזות עבור היצירה. לאחר שסיימתם ליצור וכמובן לאחר שהיצירות התייבשו – ניתן להכין עם הילדים הצגה קצרה הכוללת את כל הדמויות שהכנתם יחדיו.

תמונה מרהיבה מקרטון ישן

הזמנתם חבילה בדואר, רכשתם מוצר או שפשוט שמרתם בבית קרטון? ובכן, ניתן ליצור ממנו תמונה מדליקה לחדר הילדים. תחילה חתכו את הקרטון לגודל האידיאלי ביותר בעבורכם. לאחר מכן, עטפו את הקרטון בנייר קשיח או נייר עטיפה, וכעת תוכלו לעצב את התמונה כרצונכם. ניתן לגזור דמויות מעיתונים ולשלב אותן בתוך התמונה, ליצור אלמנטים תלת ממדיים ואפילו להדביק תמונות ילדות או תמונות משפחתיות. לבסוף, הדביקו סרט בד או מתלה ייעודי בגב היצירה, כך תוכלו לתלות אותה על הקיר.

הצנצנת שהתחפשה

אם יש ברשותכם צנצנת זכוכית ישנה, בין אם זו צנצנת ריבה או צנצנת של קפה מגורען – טוב לדעת שניתן ליצור עמה קופת חיסכון מעוצבת לילדים. תחילה יש ליצור חיץ קטן במכסה הצנצנת (עבור הכנסת המטבעות), ולאחר מכן תוכלו לאפשר לילדים לעצב את הצנצנת כיד הדמיון, ולהיעזר בשלל חומרי יצירה על מנת לקשט אותה. מדובר ביצירה שגם מאפשרת למחזר וגם מסייע ללמד את הילדים על אודות ערכו של הכסף.

 

יש לא מעט רעיונות ליצירות שניתן להכין עם חומרים ממוחזרים. ומלבד הרעיונות שצוינו מעלה, קיימים עוד רעיונות רבים ומגוונים. למדו את הילדים להשתמש בחומרים משומשים פעם נוספת ולהעניק להם חיים חדשים. זה חינוכי, זה חוויתי וזה בעיקר שומר על הסביבה שלנו.