חנוכה 2019: אילו פעילויות יש לילדים?

רק בחודש אוקטובר עברנו רצף של חגים, אך חנוכה שמתקיים בסוף דצמבר הוא ללא ספק החג של הילדים ועל כן כיף לגלות מדי שנה שלאן שלא נביט מחכות שלל אטרקציות מהנות עבור קטנים וגדולים, כך שגם אם אתם כבר יודעים כיצד אתם אוהבים את הסופגנייה שלכם, אך טרם החלטתם לאן תצאו לבלות בחג עם הילדים, המאמר הזה נועד לפתוח לכם את התיאבון, בין אם אתם גרים במרכז, בדרום, או בצפון.

חנוכה בעיר האורות

חנוכה הנו חג האורות ועל כן נתחיל מאטרקציות שוות בעיר האורות – בירושלים כמובן. אם נבחר להתמקד בשתי אטרקציות שאורגנו במיוחד לכבוד חנוכה 2019, ראשית נציין את המופע "הללויה" שמתקיים בעיר דויד ובחניון גבעתי (על גבי חומות העיר העתיקה). האירוע כולל מיצג אור קולי שמזמין לצאת למסע בזמן, באמצעות טכנולוגיה מרשימה ופורצת דרך. המיצג מסביר אודות תחייתה של העיר לפני כ2000 שנה, לצד תפאורה מרשימה ושימוש בנוף המידי. עוד אופציה מיוחדת בעיר האורות מתייחסת למפגש עם העולם החרדי (מבית "מפגשים מחוץ לקופסא"). המפגש מלווה במדריך חרדי, מתוך מטרה לצמצם פערים ולחשוף עולם מרתק שביום יום פחות זמין לנו.

חנוכה בחיפה

חג החנוכה מציע כר פורה של עשייה יצירתית, ועל כן אם מגיעים לאזור חיפה, טוב לדעת שבמוזיאון חיפה לאומנות מתקיימות סדנאות בנושא האור. אחת מהן היא הסדנה להכנת חנוכיות מקרמיקה, כולל עיצוב וצביעה (28.12). עוד סדנה שווה מציעה להכין מנורת לילה שמטרתה לחבר את הילדים לחושך (26.12). מחפשים סדנה נוספת? ב26.12 תיהנו מסדנה שמשלבת בין סיפורי לילה להכנת קישוטי נייר. מבקשים לנצל את ימי החג עבור ביקור במוזיאון נוסף? ב"מוזיאון הימי הלאומי" (שבחיפה) מתקיימת סדנת אור במעמקים, בה נחשפים חיות הים שבין היתר מייצרות חשמל, כך שהן זוהרות מעצמן. הילדים זוכים לשמוע הסברים מרתקים ולהכין קישוט שמיועד לבית.

תיאטרון בובות לילדים

הופעות לילדים

אינכם רוצים עוד סדנה, אלא מבקשים לקחת גם השנה את הילדים לפסטיבל? ובכן אתם יכולים לבחור בין כמה אופציות. אחת מהן הינה ההפקה "מותק גיבורי החלומות", בהם מופיעים כוכבי הילדים האהובים, כולל מיכל הקטנה, מני ממטרה, קופיקו ועוד. עוד הופעה מרשימה במיוחד היא "קרקס האש ומים", בה משולבת אקרובטיקה מדהימה, ואם חשקה נפשכם לצאת למחזמר שמאחוריו עומדים סיפורים מבית האחים גרים, אתם מוזמנים למהר ולרכוש כרטיסים להצגה "רפונזל". מה עוד? שלל הצגות חדשות ואיכותיות: "פיטר הארנב", "פופ אפ מיוזיק", "בילבי", "שלמה המלך ומלכת שבא", "חפש את המטמון", "רובין הוד" ועוד.

נס פך השמן

מבקשים להיות יותר ספונטניים ובו זמנית לנצל את מזג האוויר הנעים שחודש דצמבר מציע לנו? חופשת חנוכה מהווה זמן נהדר לצאת ולטייל. לאן שלא תיפנו תגלו סדנאות מהנות, מסלולי טיול שעתה לאחר הגשמים נצבעו בירוק, אטרקציות אתגריות, חדרי בריחה לכל המשפחה ועוד, כך שאם כבר הרבה זמן אתם מתכננים לבקר ביעד מסוים ורק חיכיתם להזדמנות, הרי שעתה היא מגיעה. כמו כן, תזכרו שאומנם בחנוכה חל נס פך השמן, אך בכול הנוגע לפקקים אל תצפו לניסים, ועל כן העדיפו יעדים קרובים. חג שמח!