למה אתר של רשת מלונות גדולה צריך שרת בענן?

אתרי אינטרנט הם הפנים של רשתות מלונות רבים. הם מקורות מידע מרכזיים למי שמתעניין בשירותיהם ונקודת המפגש הראשונה של רבים עם המלון. לכן, חשיבותם הגדולה ברורה מאליה וכן, החשיבות של תפקוד תקין ויעיל שלהם, כל הזמן. מה הקשר בין שיקולים אלה, לבין שרתים בענן?

מהו שרת בענן?

אתרי אינטרנט הם בעצם אוסף תכנים, אשר מוגש לגולשים על ידי שרת. שרת זה, יכול להיות מותקן בתוך האזורים המנהליים של בית המלון. הוא עשוי להיות חלק מחדר שרתים, שנמצא באחריות אגף המחשוב של המלון. גישה כזו עובדת לא רע, אך בשנים האחרונות ישנה גישה שמוכיחה עצמה כעדיפה עליה: שימוש בשרתים בענן. באופן ספציפי, ניתן לארח אתר של רשת מלונות על גבי מה שמכונה בשם Virtual Private Server. רבים פונים לשכירת שרת בענן לשיפור חווית המשתמש, ולשם קבלת תועלות נוספות. למעשה, הביקוש לכך גדול במידה כזו, שישנו ענף חדש ובולט מאוד של שירותי מחשוב – ענף ספקי שירותי הענן. ספקים בולטים בתחום זה כגון GNS, מהווים מעין הרחבה או מיקור חוץ אם תרצו, של שירותי המחשוב הפנימיים ברשת המלונות. ספציפית בנושא אירוח אתרים, הדבר עשוי להקל מאוד ואף להוכיח את עצמו כמאוד משתלם. מדוע? 

החשיבות עבור רשתות של מלונות

יתרונות השירות הם רבים והם כוללים בין השאר את התועלות הבאות:

  • שיפור חוויית המשתמש – אירוח אתר המלון על גבי שרת בענן, מסייע להבטיח חוויית משתמש מיטבית לגולשים לאתר. היא אמנם תלויה גם באתר עצמו, אך סביר להניח שהאתר שלכם הוקם באופן מקצועי. מעבר לאתר עצמו, יש להבטיח שערוצי הגישה אליו זמינים ופנויים תמיד וכאן הפתרונות בענן מסייעים מאוד. שרת VPS במודל צריכה כזה, יסתגל במהירות לדרישות משאבים משתנות. בין אם האתר מספק שירות לגולשים בודדים או חווה זינוק בהיקף הכניסות אליו בסוף שבוע (למשל), הוא יעמוד בכך. כמובן, מלונות הם עסקים עונתיים מאוד ובהתאם לכך, גם העניין באתרי המלונות מצד לקוחות פוטנציאליים.
  • פישוט תשתיות המחשוב – שימוש בפתרונות בענן מפשט ומצמצם את היקף המחשוב שצריך ליישם בתוך רשת המלונות עצמה. זה לא דבר של מה בכך, בהתחשב בעובדה שמחשוב הוא בין התשתיות המסורבלות ביותר שיש בעסקים. הן דורשות רכישת חומרה ותוכנה וכן כוח אדם, שבעצמם דורשים השקעת לא מעט משאבים, באופן מתמשך. פישוט המחשוב כמובן גם מוזיל עלויות באופן ניכר.
  • הפניית משאבים לכיוונים עדיפים – בעקבות שימוש בשירות כזה, תגלו שעומדים לרשותכם משאבים שונים שהתפנו. בעיקר אם תיישמו את שירותי הענן, גם מעבר לנושא האתר. זו היא הזדמנות חשובה, שניתן וכדאי לנצל באופן חכם. היא עשויה לתרום לרשת המלונות בפני עצמה, לא מעט. בין השאר יתפנה מקום פיזי – נדל"ן הוא דבר יקר כמובן. כמו כן יתפנו תקציבים, אותם ניתן יהיה להשקיע כעת בכיוונים אחרים.
  • המשכיות עסקית – כאשר האתר נמצא אצל ספק ענן ובאחריותו, הוא יהיה זמין גם ללא תלות במצב תשתיות המחשוב בבית המלון עצמו. אם תהיה למשל התקפת האקרים על המלון שתגרום להשבתה זמנית של מערכותיו, האתר עדיין יהיה זמין. זו תסריט נדיר אמנם, אך גם מקרים כאלה כדאי לקחת בחשבון.
  • גמישות – נקודה חשובה ביותר, היא שניתן להשתמש בשרתי הענן למגוון רחב של מטרות. לא בהכרח ולא רק, עבור אירוח אתר אינטרנט לרשת המלונות.

לסיכום

מומלץ לבדוק לעומק באופן תקופתי, את האפשרות של שיפור מערך המחשוב של רשת המלונות. מחד, באמצעות שרת בענן עבור האתר שלכם. מאידך, על ידי שימוש בשירותי ענן בכלל.