מוזיאונים לילדים: הרבה יותר ממה שחשבתם!

מוזיאונים לילדים

אם בעבר חשבו כי המוזיאונים הם נחלתם של המבוגרים, הרי שכיום יש לא מעט מוזיאונים מרתקים ומיוחדים עבור ילדים. כבר לא מדובר בתערוכות בלבד, אלא במוזיאונים שמאפשרים התנסות מעשית או תערוכה אינטראקטיבית ומסקרנת. בילוי במוזיאונים הוא בילוי מצוין לסופי השבוע ולחגים, ואף ניתן להגיע גם בשעות אחר הצהריים (בחלק מן המקרים). מהם המוזיאונים הפופולאריים ביותר לילדים? ריכזנו בעבורכם רשימה של מוזיאונים שכדאי ורצוי להכיר.

מוזיאון ארץ ישראל: הפלנטריום

אחד המוזיאונים האהובים ביותר בארץ הוא "מוזיאון ארץ ישראל" הממוקם בתל אביב. מלבד התערוכות הקלאסיות של המוזיאון, ניתן להגיע אל מתחם הפלנטריום, בו הילדים יכולים לקחת חלק בתחום מסקרן במיוחד: החלל. הבילוי בפלנטריום חושף את הילדים לכוכבי הלכת השונים, הגלקסיות ונותן להם טעימה מחייהם של האסטרונאוטים בחלל, וזאת באמצעות צפייה בסרט אינטראקטיבי ופעיל (במה מסתובבת שמאפשרת לילדים לחוות את חוויית הטיסה ברחבי החלל).

מדעטק

הצפון מספק לנו לא מעט נופים מרהיבים ומיוחדים, ואם אתם נמצאים באזור חיפה, מומלץ להגיע אל מוזיאון "מדעטק" העוסק במדע, טכנולוגיה וחלל. המוזיאון שוכן בתוך מבנה היסטורי בתוך מתחם הטכניון, ובו תוכלו למצוא שלל תערוכות ומיצגים מרהיבים וייחודיים. אם לא די בכך, יש במקום פעילויות מרתקות במיוחד, שיגרמו לילדים לצלול את עולם עשיר בתוכן איכותי ומעניין.

מוזיאונים לילדים

מוזיאון המרציפן

אם דיברנו על מוזיאון בצפון, חשוב שנציין גם את מוזיאון המרציפן שבכפר תבור, בו הילדים ייהנו מחוויה בלתי נשכחת. תוך שיוכלו לחוות את חוויית הכנת המרציפן, הם גם יוכלו ליהנות מתערוכות פיסול במרציפן ושוקולד. בהחלט מומלץ.

מוזיאון הילדים הישראלי

אי אפשר לדבר על מוזיאונים לילדים מבלי לציין את מוזיאון הילדים הישראלי הממוקם בחולון. במוזיאון יש מגוון רחב של מסלולים מאתגרים עבור הילדים, כשכל מסלול טומן בחובו סיפור ייחודי – מה שמעצים את החוויה ומעשיר את הידע באופן ניכר. המוזיאון מתאים לגילאים שונים, כך שבהחלט ניתן להגיע עם כל המשפחה וליהנות יחדיו. חשוב לציין שהסיורים המודרכים מחייבים תיאום מראש, כך שלא מומלץ להגיע באופן ספונטני, אלא רק בתיאום מבעוד מועד.

מוזיאון ינקו-דאדא

בכפר האמנים עין הוד, תוכלו למצוא את מוזיאון ינקו-דאדא, המוקדש לאמן מרסל ינקו, שעסק בסגנון האמנותי הקרוי דאדא. תוכלו ליהנות מתערוכות ייחודיות, כמו גם פרויקטים מרהיבים בתחומים שונים. מלבד זאת, ניתן להשתתף בסדנאות יצירה המועברות במקום. כמו כן, גולת הכותרת היא ביקור בסטודיו האותנטי של האמן, שכן כל האטרקציות הללו הופכות את הביקור במוזיאון לחווייתי עבור הילדים.

מוזיאון האדם והסביבה

אם אתם מחפשים אחר מוזיאון מרתק ומעניין, מוטב שתכירו את מוזיאון האדם והסביבה הממוקם בפתח תקווה. במתחם המוזיאון יש לא מעט פעילויות נהדרות לילדים, לרבות תערוכות אינטראקטיביות בתחומים שונים כמו אנטומיה, סביבה ובריאות.

 

למעשה, יש מגוון רחב של מוזיאונים לילדים ברחבי הארץ. מוזיאונים שהם הרבה יותר מתערוכות קבע או תערוכות מתחלפות – מוזיאונים שמעניקים לילדים חוויה ייחודית וערך גבוה. נסו לשלב ביקור במוזיאונים במהלך הפעילויות המשפחתיות או אפילו במהלך טיולים בארץ – ההנאה מובטחת.