מה ההבדל בין סאמר קאמפ לסאמר סקול?

אם אתם רוצים שהילדים שלכם ישפרו את הידיעות שלהם בשפה האנגלית, חשוב שתתרגלו עמם את השפה בכול זמן שניתן, ובד בבד תדאגו שהילדים יצרכו תוכן באנגלית ואף ילמדו, בעזרת מורה פרטי, כיצד ניתן לשפר את הקריאה, ההבנה והכתיבה.

מי שרוצה לשפר משמעותית את השפה בקרב ילדיו, חשוב שיכיר את הדרך הטובה היותר לעשות זאת, והיא רישום הילדים לתוכנית מקצועית ללימוד אנגלית שהיא גם שילוב של . כיום, קיימים הסאמר סקול והסמאר קאמפ, שהן תכנית לימוד אנגלית במדינה זרה שמספקת פעילות ענפה ומעניינת המשלבת בין לימודים לבילויים שמתקיימים בשפה האנגלית. בשל השוני בין התוכניות, חשוב להבין מהו ההבדל בין סאמר קאמפ לסאמר סקול, בעוד שלמרות שהמטרה בשני שיטות הלימוד זהה – דרך הלימוד, מעט שונה.

אז מהם ההבדלים? הנה תיאור של כול אחת מהתוכנית:

קווים לדמותו של סאמר סקול

סאמר סקול הוא מחנה קיץ שמתקיים בדרך כלל באנגליה והוא מספק לילדים (וכמובן להורים) את החופש להחליט מהי כמות שעות הלימוד שירצו הילדים להכיל בעת השהייה בחו"ל. המשותף לשתי שיטות הלימוד החווייתיות, הוא כי בשתיהן משלבים בין לימודים להנאה, בזמן ששתי התוכניות מספקות לימוד אנגלית ודיבור השפה, כמעט לכול אורך השהייה בתכנית. ובכול זאת יוכל הילד לבחור את מספר השעות בהן ילמד אנגלית.

חשוב לדעת כי בסאמר סקול, מרבית התלמידים אינם ישראלים בעוד שבכיתה של 15 תלמידים ישנם בדרך כלל 4 תלמידים ישראלים. תלמידים אלה יכולים בסוף התוכנית, להישאר בקשר טוב עם הילדים ממדינות אחרות שאליהם התחברו. בסאמר סקול המורים הם כמובן מקומיים שמדברים עם הילדים בשפה האנגלית בלבד.

שיעורי האנגלית בתוכנית הלימוד והפעילות, קורים גם תוך כדי תנועה, בעת שהמורים המקצועיים מדברים עם התלמידים באנגלית על נושאים מגוונים כמו: סרטים, מוסיקה, אומנות, חיי חברה וכדומה. בזמן שהילדים מפתחים את הידיעות שלהם באמצעות סיפורים, הפעלת הדמיון ושהייה במדינה דוברת אנגלית.

למעשה, ניתן לומר כי  סאמר סקול הוא קצת יותר פורמלי מהסאמר קאמפ, והוא כולל שעות לימודים קבועות ידועות מראש.

הדרך בה מתנהל סאמר קאמפ

אחד ההבדלים הבולטים בין סאמר סקול לקאמפ, הוא העבודה שסאמר קאמפ מתקיים בשטח הפתוח, בדרך כלל בארה"ב, והוא קצת יותר משוחרר. בסאמר קאמפ לומדים אנגלית תוך כדי הפעילות היומית של התלמידים. הפעילות כוללת ספורט אתגרי, פעילויות מים, טיולים בשטחים פתוחים, רכיבה על סוסים וכל מה שאפשר לעשות במחנה קיץ.

הבדל נוסף נעוץ בכך שבמחנה הקיץ, לומדים הילדים אנגלית תוך כדי הפעילות כאשר מרבית המשתתפים הם ילדים ישראלים וילדים יהודים-אמריקאים שמטרתם לשפר את השפה. בכך נוצרים קשרי חברויות מדהימים! במחנה זה אין שעורים קבועים כמו בסאמר סקול והוא מתקיים בעיקר בטיול מחנאות חוצה יבשות ומסקרן, באזורים היפים ביותר של ארצות הברית.

לסיכום, ניתן לומר כי סאמר סקול הוא פורמלי יותר ומאפשר לימוד מסודר בכיתה לצד פעילויות תרבות ואטרקציות מקומיות. בעוד שסאמר קאמפ אשר מתקיים בארה"ב, מקנה בילוי ממשי עם טיול מחנאות ולימוד השפה תוך כדי תנועה.