פעילויות משמחות לילדים חולים והגשמת חלומות: הכול על עמותת משאלות

לכולנו יש משאלות. את חלקן נוכל לממש במוקדם או במאוחר עם קצת מאמץ או אולי הרבה. אך יש גם מי שמצבם לא מאפשר להם להגשים את חלומותיהם, גם אם נראים קלים ופשוטים למדי להשגה. עמותה מיוחדת עוזרת מבחינה זו להגשמת משאלות מיוחדות – זו היא "עמותת משאלות". למי היא עוזרת? כיצד? ומה עוד מיוחד בה? הינה כל מה שחשוב לדעת על פועלה.

להגשים משאלות ולשמח

להגשים משאלות עבור ילדים, בני נוער ומבוגרים, אשר חולים במחלות כרוניות וכן עבור אנשים בעלי צרכים מיוחדים – זו היא מטרת העל של עמותת משאלות. כדי לעשות זאת יש לחבר בין משאלות כאלה מסוגים שונים, לבין האנשים שמסוגלים לסייע ולהגשים אותן. זה מה שעושה עמותת משאלות בגדול, כפי שתוכלו לראות ולהתרשם גם באמצעות ביקור באתרה. באתר אגב, יש גם רשימת משאלות שממתינות להתגשם, ומתן מענה למשאלות ולחלומות אלה משמח, מעודד ונותן תקווה. עבור אנשים שחיי היום יום שלהם לא פשוטים ומלאי ודאגות שמעיקות עליהם, סיוע מיוחד מסוג זה עשוי להיות בעל משמעות אישית גדולה. להשפיע לטובה ולזמן ארוך ולהיות קרן אור נוספת וחשובה, בחיים לא קלים. 

איך העמותה עושה זאת?

עמותת משאלות הוקמה בשנת 2015, על ידי קבוצת פעילים ופעילות, מתנדבים מכל תחומי החיים. הרעיון הבסיסי היה ועודנו, כאמור, להגשים משאלות. מצד אחד אוספים מהציבור משאלות כאלה, ומהצד השני "משדכים" להן גורמים מתאימים שנוטלים חלק בהגשמת החלום. מאחורי הכול מארגנים את הדברים היטב ופשוט גורמים להם להתממש בשטח. כשם שהמשאלות מגוונות, כך גם אופני פעילות העמותה, לדוגמה: סיוע לימודי לילדים בעלי מוגבלויות שונות, ויוזמה של פעילויות שעושות שמח ומספקות תקווה לילדים חולים. כמו כן, עמותת משאלות עוזרת לילדים ונוער עם פעילויות ספורט, תרבות, אמנות ומוזיקה. פעילות העמותה מתבססת על תרומות וסיוע מהציבור. אגב, אם תרצו לתרום, ניתן לעשות זאת באופן טלפוני, בהעברה בנקאית, באמצעות הדואר או באמצעות בנק הדואר. ניתן לתרום גם באתר העמותה, עם תשלום בכרטיס אשראי (כתשלום חד פעמי או כהוראת קבע וכן ניתן לחלק את הסכום לתשלומים). 

משאלות וחלומות שהתגשמו בעזרת העמותה

העמותה פועלת באופן גמיש אשר מותאם למשאלות שמוצגות בפניה. כל אדם שונה ומיוחד בפני עצמו, ולכן באופן טבעי, גם המשאלות שונות זו מזו. אלה כמה דוגמאות למשאלות כאלה, שעמותת משאלות הגשימה:

  • מה תרצו להיות? – ילדים רבים חולמים להיות כבאי במכבי אש ליום אחד או להיות שוטר. בעזרת העמותה וגורמים כגון משטרת ישראל, ניתן להגשים משאלות צנועות אלה ולשמח. 
  • את מי תרצו לפגוש? – עוד סוג בולט ונפוץ של "חלומות", הוא הרצון לפגוש אישיות מסוימת. למשל לפגוש זמרת מפורסמת או אפילו קרוב משפחה או חבר שגר רחוק.
  • לעשות טוב לאחרים – לעיתים המשאלה היא עשיית טוב דווקא לאחרים. גם בזה עמותת משאלות יכולה לסייע. למשל, המשאלה לסייע עם הוצאות המחיה עבור קשישים ניצולי שואה. מישהו אחר, עשוי לרצות לסייע למשפחה במצב מצוקה מסוים. זה עשוי להיות גם אימוץ של ילד, אשר זקוק לסיוע בהכנת שיעורי הבית.

לסיכום

אם אתם מחפשים מטרה טובה לתרום עבורה או לסייע בה, פנו לעמותת משאלות. כמובן, גם אם יש לכם משאלה מיוחדת ומתאימה, ייתכן שכדאי לכם לפנות לעמותה זו.