הורים – רוצים לדעת כמה אתם שווים במספרים? כל מה שצריך לדעת על שכר במקצועות ההייטק

הורים, אם אתם רוצים להתברג בחברת הייטק ולדעת כמה אתם שווים במספרים, המאמר הבא מיועד עבורכם. קבלו את כל מה שצריך לדעת על שכר במקצועות ההייטק.

מפתחי תוכנה

אין ספק שמדובר באחד מהתחומים המבוקשים ביותר בהייטק ואם אתם רוצים להיות מבוקשים גם במספרים, זה התחום שאתם צריכים לעסוק בו. מפתח התוכנה הוא זה שאמור למעשה על כתיבת הקוד הלכה למעשה. מדובר בעבודה מורכבת למדי שמצריכה ידע וניסיון רב וגם כמובן יכול לכתוב קוד בצורה מסודרת על מנת שכולם יבינו אותו.

לאור העובדה שמדובר בתחום כל כך מבוקש, גם המשכורות המוצעות הן גבוהות בהתאם. מפתח תוכנה מתחיל יכול להרוויח שכר של 25,000 ₪ בחודש ומפתח תוכנה וותיק יכול להגיע למשכורות של 50,000 ₪ ואף יותר מזה. מכיוון שטווח השכר הוא מאד גבוה כפי שאתם רואים, בדקו את השכר לפני שאתם ממהרים להשיב בחיוב לחברה שרוצה שתעבדו אצלה.

אבטחת מידע Cyber

בשנים האחרונות תחום הסייבר הפך למבוקש מאד ולאור האיומים שקמים עלינו מצד האויבים שלנו, זה בהחלט מובן. תפקידו של איש אבטחת המידע הוא לזהות מבעוד מועד את האימונים והניסיונות לפריצה למערכות הטכנולוגיות השונות ולמנוע אותם. מדובר מתחום מורכב מאוד ולא בכדי המשכורות בו גבוהות למדי.

איש אבטחת מידע מתחיל יכול להרוויח משכורת של 20,000 ₪ בחודש ואילו איש אבטחת מידע מנוסה ותיק יכול להגיע גם למשכורות של 40,000 ₪. כפי שציינו, מדובר בתחום מבוקש מאוד וברגע כתיבת שורות אלה אנחנו יכולים להעיד על כך שחסרים עשרות אלפי עובדים בתחום, לכן זו יכולה להיות אופציה מעולה עבורכם ההורים.

 

 

בדיקות ואוטומציה

שמו הנרדף של התחום הזה נקרא QA והאמת היא שמדובר באחד מהתחומים היותר מבוקשים כיום בהייטק. היתרון המרכזי בו הוא שלא צריך ללמוד תואר במדעי המחשב על מנת להתברג לחברת הייטק, תוכלו להסתפק בקורס מזורז שיספק לכם את כל הכלים הדרושים לכם כדי להצליח. תפקידו של בודק התוכנה הוא לבדוק את תקינות המוצר לפני שהוא עולה לאוויר.

הוא זה שאחראי למצוא באגים במוצר על מנת שמחלקת הפיתוח והטכנולוגיה תתקן אותם טרם העלייה לאוויר או ההשקה של המוצר. בודק תוכנה מתחיל יכול להרוויח שכר של 10,000 ₪ וככל שהוא יהיה מנוסה יותר, כך השכר שלו יעלה בהתאם. מנהל מחלקת QA יכול להגיע גם למשכורות של 20,000 ₪ בחודש ואף יותר מזה.

ניהול מוצר

כשאנחנו מדברים על ניהול מוצר אנחנו מתכוונים למעשה לניהול של פרויקט מתחילתו ועד סופו. מנהל המוצר הוא האחראי הבלעדי על המוצר שלו, והאמת היא שלא ממש משנה באיזה מוצר מדובר. לעיתים מדובר במוצרים טכנולוגיים שחברה כזו או אחרת מייצרת עבור הלקוחות שלה, לעיתים מדובר במוצרים שמשרתים את החברה מבחינה פנים ארגונית.

תפקידו של מנהל המוצר הוא לנהל את כל הממשקים הדרושים בחברה על מנת להפיק את המוצר בזמן שהוגדר לו והאמת היא שזה מקצוע מאתגר מאד, מפני שהוא נדרש לנהל ממשקים שלא נמצאים תחת המטריה הניהולית שלו באופן רשמי. רמת השכר של מנהל המוצר משתנה בהתאם לוותק והניסיון שלו. מנהל מוצר מתחיל יכול להרוויח משכורת של 13,000 ₪ ואילו מנהל מוצר ותיק יכול להגיע גם למשכורות של 20,000 ₪ וצפונה.

לסיכום

אם אתם רוצים להתברג בחברת הייטק ולהרוויח משכורות יפות, אין לנו ספק שהמקצועות שהצגנו במאמר זה יכולים להוות עבורכם אופציה נהדרת להמשך.