משפחות עם ילדים: כל היתרונות בהתקנת בית חכם

בשנים האחרונות הפכה מערכת הבית החכם לנפוצה מאד בבית, במיוחד בקרב משפחות עם ילדים קטנים. במאמר הבא נסביר מה היתרונות בהתקנת מערכת בית חכם עבור משפחות על ילדים, איך המערכת הזו משפרת את הבטיחות בבית ולמה היא משתלמת עבורכם.

אתם מעלים את רמת הבטיחות בבית

אין ספק שאחד האלמנטים הכי מסוכנים בבית מבחינת הילדים שלכם זה שקעי החשמל. ברוב המקרים זה קורה מתוך סקרנות, כשילדים פשוט דוחפים אצבעות לשקעים, חפצים זרים ואפילו מנסים לחבר מכשירי חשמל בעצמם. במקרה הטוב זה יכול להיגמר בתקלה או בקצר בבית, במקרה הרע זה יכול להוות סכנה לחיי אדם. כשאתם מתקינים בבית חכם, כמו מוצרי בית חכם מבית Somfy , אתם מייתרים למעשה את הצורך שלכם ושל הילדים שלכם לבור במגע עם שקעי החשמל, או לפחות מצמצמים אותו. כל מכשירי החשמל בבית נדלקים באמצעות שלט מיוחד או אפליקציה ייעודית במקום לבוא במגע ישיר עם השקעים והמפסקים בבית.

החיים עם הילדים הופכים לנוחים יותר

כל מי שמגדל ילדים קטנים יודע שחיי היום יום הם מאד אינטנסיביים. לכן, אם יש לכם אופציה להקל על עצמכם ועל הילדים שלכם את השגרה היום יומית, זה ודאי מבורך. אז כפי שכבר הבנתם, הבית החכם יכול לאפשר לכם ולילדים שלכם שליטה מלאה על הדלקה וכיבוי של מערכות שונות בבית, מה שעשוי לגרום לילדים שלכם להיות יותר עצמאיים. כל הפעולות הופכות להיות נוחות וזמינות יותר והילידים לא יצטרכו להיות תלויים בכם על מנת להדליק את האור בחדר או את המזגן.

אתם חוסכים לא מעט כסף

זה נכון, התקנה של בית חכם זה לא דבר זול במיוחד, אך אם נבחן את התמונה בכללותה, אין ספק שאתם הולכים לחסוך לא מעט כסף. אולי לא ידעתם, אבל באמצעות חשבון החשמל שלכם אתם משלמים גם על זה שהילדים שלכם שכחו לכבות את הדוד או את המזגן. עם מערכת הבית החכם אתם שולטים על כל מכשירי החשמל מרחוק באמצעות אפליקציה ואם הילד שלכם שכח בטעות את המזגן דולק, אתם פשוט יכולים לשלוח פקודת כיבוי מרחוק.

משפחות עם ילדים: כל היתרונות בהתקנת בית חכם

אתם מרגילים את הילדים לעולם טכנולוגי

אם נרצה או לא נרצה, העולם הופך לטכנולוגי הרבה יותר ויתכן מאד שבעתיד הלא רחוק זה ייראה לנו מוזר לחמם את המים של המקלחת באמצעות דוד. בכל אופן, כשאתם מאפשרים לילדים שלכם להיות מעורבים ולקחת חלק פעיל בתפעול של מערכת הבית החכם, אתם בהכרח גורמים להם להסתגל ולהיות מוכנים להתמודד עם עולם טכנולוגי מתקדם שהם הולכים לפגוש בבית הספר, בצבא ובעבודה.

אתם מתקינים מערכת גמישה לשינויים

בניגוד למערכות אחרות, מערכת הבית החכם היא מערכת גמישה שיכולה לספק מענה לצרכים המשתנים לצרכים המשתנים של הילדים שלכם. תמיד תוכלו להוסיף פונקציות, פקודות או כל דבר אחר שיהפוך את החיים של הילדים שלכם לקלים יותר. יש ילדים שיהיה להם נוח יותר לתפעל את המערכת באמצעות שלט, יש כאלה שבאמצעות אפליקציה בטלפון החכם (אם אתם מתלבטים בנוגע לרכישת טלפון לילדים, תוכלו לקרוא על כך כאן) ויש כאלה שאפילו יבחרו לתפעל אותה באמצעות פקודות קוליות כמו "היי סירי, תפתחי בבקשה את התריס". כל האופציות פתוחות וגמישות, כך שאתם יכולים להיות רגועים שגם הילדים שלכם יוכלו לתפעל את המערכת.

לסיכום, אין ספק שלהתקנת מערכת בית חכם יש יתרונות רבים בכל הקשור לילדים ובין אם מדובר בשיפור הבטיחות, חיסכון בכסף או שליטה מרחוק על מכשירי החשמל בבית, מדובר במערכת שתהפוך את החיים שלכם ושל הילדים שלכם לקלים הרבה יותר.